ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακος! (vid)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Φενέρμπαχτσέ – Ολυμπιακός: 1-0 οι Τούρκοι με σουτ του Καχβετσί (vid)
Ίντερ: Ο μόνος παίκτης που μπορεί να πουληθεί το καλοκαίρι!
Τρελαμένος ο κόσμος του ΠΑΟΚ, γέμισε το γήπεδο νωρίς νωρίς! (vids)
Οι Τούρκοι προκαλούν με κάθε τρόπο τους παίκτες του Ολυμπιακού! (vid)

Μια… γλυκιά ιστορία για τον Κριστιάνο (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξόρκισε το κακό, πέταξε πίσω της την 6αρα από τη Σίτι και με ηγέτη τον Κριστιάνο κέρδισε (2-1) στην έδρα της Έβερτον. Έγραψε ιστορία ο Πορτογάλος.

H Mάντσεστερ Γιουνάιτεντ επιζητούσε αντίδραση  μετά το στραπάτσο στο Έτιχαντ και στο ματς με τη Σίτι και τη βρήκε στο Λίβερπουλ. Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» επικράτησαν με 2-1 – έκαναν ανατροπή – της Έβερτον και επέστρεψε στις επιτυχίες. Έγραψε ιστορία ο Κριστιάνο φθάνοντας τα 700 γκολ καριέρας.

Η 9η αγωνιστική της Premier League βρήκε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Λίβερπουλ και στην έδρα της Έβερτον. Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» μετά τη ντροπιαστική ήττα στο ντέρμπι με τη Σίτι (6-3) ήθελαν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα στην έδρα των «Ζαχαρωτών». Η αποστολή της ομάδας του Έρικ Τεν Χαγκ ήταν εξαρχής δύσκολη, μετά από πέντε λεπτά αγώνα έγινε ακόμη δυσκολότερη.

Η Έβερτον βγήκε στην επίθεση, η μπάλα πέρασε στα πόδια του Ιγουόμπι και εκείνος χωρίς πολύ σκέψη έπραξε το σωστό. Είδε την αντίπαλη εστία, σημάδεψε από μακριά και πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ. Ο Ντε Χέα δεν μπορούσε σε καμία περίπτωση να αντιδράσει στο φαρμακερό σουτ του αντιπάλου του.

Κάνε Like στη νέα σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Το γκολ της Έβερτον κατά κάποιον τρόπο ξύπνησε τους φιλοξενούμενους. Στη συνέχεια πήραν τη μπάλα στην κατοχή τους και έψαξαν το γκολ της ισοφάρισης. Δράστης για την ομάδα του Τεν Χαγκ ο Άντονι. Ο ταλαντούχος επιθετικός πάτησε την αντίπαλη περιοχή και με εξαιρετικό πλασέ νίκησε τον Πίκφορντ κάνοντας το 1-1. Στη συνέχεια και πάλι οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο.

Προσπάθησαν να σκοράρουν ξανά πριν βγει το ημίχρονο και εν τέλει το πέτυχαν στο φινάλε. Στο 44′ ο Κριστιάνο Ρονάλντο βγήκε στη κόντρα και με αριστουργηματικό πλασέ έκανε την ανατροπή και το 2-1. Αυτό ήταν ένα ιστορικό γκολ για τον Πορτογάλο. Το γκολ νούμερο 700 στην καριέρα του.

Στην επανάληψη, η Έβερτον προσπάθησε να αντιδράσει. Οι γηπεδούχοι κράτησαν περισσότερο τη μπάλα στα πόδια τους όμως οι τελικές που πραγματοποίησαν δεν βρήκαν τον στόχο. Η Γιουνάιτεντ παρουσιάστηκε σοβαρή στην άμυνα και με σχέδιο κράτησε μακριά τον αντίπαλο από τα δίχτυα. Και οι δύο ομάδες έχασαν φάσεις όμως τελικά το σκορ δεν άλλαξε. Στο τέλος οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη.