Ρέιντζερς – Λίβερπουλ: Κόρνερ… πάρε-βάλε του Τσιμίκα στον on fire Φιρμίνο! (vids)
Λίβερπουλ

Με ασίστ του Κώστα Τσιμίκα και κεφαλιά του Ρομπέρτο Φιρμίνο, η Λίβερπουλ ισοφάρισε το παιχνίδι με τη Ρέιντζερς στο «Άιμπροξ»

12.10.2022 | 22:55

Ωραίο πρώτο ημίχρονο βλέπουμε στο ιστορικό «Άιμπροξ». Η γηπεδούχος Ρέιντζερς προηγήθηκε στο 17ο λεπτό με μακρινό συρτό σουτ του Άρφιλντ. Ωστόσο, η Λίβερπουλ βρήκε απάντηση επτά λεπτά αργότερα, με τον Κώστα Τσιμίκα να δημιουργεί το γκολ! Σκόρερ των φιλοξενούμενων ο Ρομπέρτο Φιρμίνο ο οποίος σκοράρει αρκετά τον τελευταίο καιρό. Ο Βραζιλιάνος επιθετικός με κεφαλιά έκανε το 1-1 και το ημίχρονο βρίσκει τις δυο ομάδες στα ίσια.

Κάνε Like στη σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας