Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Η Μπαρτσελόνα είναι κοντά στο να πάρει… τσάμπα τον «εγκέφαλο» της Άρσεναλ!
Οριστική απόφαση – «Ακύρωσε» την Μπάγερν και θέλει μόνο Ρεάλ!
Άρσεναλ: Ο Αρτέτα έχει βρει ποιοι επιθετικοί τον ενδιαφέρουν από τώρα!
Μπαρτσελόνα, τον έδιωξες σαν άχρηστο – Τώρα γίνεται μάχη για την απόκτηση του!
Μπαρτσελόνα: Γιαμάλ… η εκτόξευση – Τα δύο στοιχεία που δείχνουν την εξέλιξη του!

Οι Λεβαντόφσκι και Τερ Στέγκεν γλίτωσαν την Μπαρτσελόνα από πρόωρο αποκλεισμό! (vids)

Η Μπαρτσελόνα θα μπορούσε να αποκλειστεί από σήμερα από τη συνέχεια στο Champions League, αλλά ο Λεβαντόφσκι της έδωσε σφυγμό!

Γλίτωσε από τα χειρότερα και έσωσε τα προσχήματα σήμερα η Μπαρτσελόνα! Οι Καταλανοί έπρεπε πάση θυσία να πάρουν τη νίκη απέναντι στην Ίντερ για να την πιάσουν στη βαθμολογία. Ωστόσο, το απίθανο ματς στο «Καμπ Νου» έληξε με 3-3 σε μια συγκλονιστική εξέλιξη. Έκβαση η οποία φέρνει με το ένα πόδι τους Ιταλούς στους «16» του Champions League. Διότι έχουν τρεις βαθμούς περισσότερους από τους Ισπανούς συν την υπεροχή στην ισοβαθμία.

Επιπλέον, την ερχόμενη αγωνιστική η Ίντερ υποδέχεται τη Βικτόρια Πλζεν. Με την Μπαρτσελόνα να περιμένει… θαύμα από τους Τσέχους, σε συνδυασμό με δικό τους τρίποντο στο «Καμπ Νου» απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου.

Για μέρες ολόκληρες μπορούμε να μιλάμε για αυτό το παιχνίδι! Οι δυο ομάδες είχαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ, αλλά μια τρομερή ενέργεια του Ραφίνια στο 40ό λεπτό οδήγησε στο 1-0 από τον Ουσμάν Ντεμπελέ.

Κάνε Like στη σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας Ντεμπελέ

ΜΥΘΙΚΟ παιχνίδι στο «Καμπ Νου»

Στο 50ό λεπτό ήρθε το πρώτο πατατράκ για την άμυνα της Μπάρτσα. Ο Πικέ αλλού πατούσε κι αλλού βρισκόταν, που αντί να κάνει προσπάθεια για κεφαλιά, άφησε την μπάλα νομίζοντας ότι ο Μπαρέλα ήταν οφσάιντ! Ο Ιταλός μέσος όμως όχι μόνο δεν ήταν, αλλά ισοφάρισε το παιχνίδι. Η αμυντική αστάθεια συνεχίστηκε για τους «μπλαουγκράνα». Μιας και ο Λαουτάρο Μαρτίνες στο 63ο λεπτό ολοκλήρωσε την ανατροπή με γκολάρα!

Έπειτα, ήρθε η ώρα να πάρει το «όπλο» του ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι. Ο Πολωνός έχασε ευκαιρίες, είδε γκολ του να ακυρώνεται, αλλά μίλησε την ύστατη στιγμή. Αρχικά έκανε το 2-2 στο 82ο λεπτό με ολίγον τι, τυχερό γκολ.

Ωστόσο, οι παίκτες του Ιντζάγκι είχαν κι άλλη απάντηση, με τον Γκόσενς στο 89ο λεπτό να σοκάρει το «Καμπ Νου» για το 2-3. Με τον «Λέβα» να ισοφαρίζει ξανά για την Μπαρτσελόνα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με φοβερή κεφαλιά!

Η Ίντερ στο 90+5′ έχασε μοναδική ευκαιρία με τον Ασλάνι! Ο Τερ Στέγκεν απέκρουσε το πλασέ του Αλβανού παίκτη σε τετ-α-τετ κρατώντας τον βαθμό για την Μπαρτσελόνα.