Ρίχνει… μπουρλότο η Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν αναλαμβάνει την Μπάγερν Μονάχου»
Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Serie A

Ακόμα και λαβωμένη η Γιουβέντους, είναι το αφεντικό του Τορίνο! (vid)

Mε γκολ του Ντούσαν Βλάχοβιτς η Γιουβέντους πήρε το ντέρμπι του Τορίνο στην έδρα της ομώνυμης ομάδας.

Η Γιουβέντους των χιλίων προβλημάτων βρήκε λύση έστω και με ένα γκολ στο ντέρμπι με την Τορίνο. Ο Ντούσαν Βλάχοβιτς ήταν αυτός που έδωσε τη λύση στην ομάδα του στο ντέρμπι της πόλης. Έτσι, οι «μπιανκονέρι» ανέβηκαν προσωρινά στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα μετά από δυο σερί ήττες σε πρωτάθλημα (Μίλαν) και σε Champions League (Μ. Χάιφα) αμφότερες με 2-0.

Για μισή ώρα δεν έγινε τίποτα το σπουδαίο στο «Ολίμπικο Ντι Τορίνο». Οι δυο ομάδες ψάχνονταν για ευκαιρίες, με τη Γιουβέντους να κάνει την πρώτη αξιόλογη στο 34′. Μάλιστα έχασε τριπλή ευκαιρία, μιας και ο Βάνια Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς (αδελφός του Σεργκέι της Λάτσιο), απέκρουσε και τα τρία σουτ! Τόσο ο Βλάχοβιτς όσο και ο Λοκατέλι δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Σέρβο τερματοφύλακα.

Δείτε τη χαμένη τριπλή ευκαιρία της Γιουβέντους!

Κάνε Like στη σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Στο 51ο λεπτό ο Λοκατέλι απείλησε την εστία της Τορίνο, με τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς να λέει ξανά όχι! Η Γιούβε είχε ξεκάθαρο πρόβλημα στην αποτελεσματικότητα των ευκαιριών της. Προς τέρψιν των αντιπάλων της που τη βλέπουν να παραπαίει… Στο 58′ ήρθε η ώρα και για τον Σέζνι να κάνει επέμβαση, με τον Πολωνό να σταματά τον Βλάσιτς.

Τρία λεπτά μετά η Γιούβε έχασε μοναδική ευκαιρία με τον Μόιζε Κεν να αστοχεί από πολύ πλεονεκτική θέση! Στο 74′ ξανά ο τερματοφύλακας της Τορίνο ήταν παρών διώχνοντας σε κόρνερ. Από την εκτέλεση του οποίου προήλθε το γκολ της «Γηραιάς Κυρίας» με την προβολή του Ντούσαν Βλάχοβιτς.