Επίσημο: Μπαρτσελόνα και Τσάβι μαζί για άλλη μια σεζόν
Αντσελότι για Τσάβι: «Πήρε τη σωστή απόφαση, έχει κάνει δουλειά στην Μπαρτσελόνα»
Η παραμονή του Τσάβι στέρησε από την Μπαρτσελόνα μια νέα… σούπερ αρχή
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα «κανόνια» ηχούν και η UEFA έθεσε το δίλημμα (pic)
Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Σιγά που θα άφηνε η Μπάγερν Μονάχου – Βρήκε ποιον θα αρπάξει από τη Λεβερκούζεν
Primera División

Γκέλα ολκής η Ατλέτικο – Την τιμώρησε ο Φαλκάο! (vid)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης γνώρισε απώλεια βαθμών για τρίτη φορά στο γήπεδό της στο φετινό ισπανικό πρωτάθλημα!

Το σερί των νικών για την Ατλέτικο Μαδρίτης σταμάτησε το βράδυ της Τρίτης 18/10, δια… ποδός Ρανταμέλ Φαλκάο. Ο άλλοτε επιθετικός των «ροχιμπλάνκος» ήταν αυτός που τους τιμώρησε στις καθυστερήσεις του αγώνα. Με τη Ράγιο Βαγεκάνο να φεύγει με βαθμό από το «Γουάντα Μετροπολιτάνο» (1-1) στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της La Liga.

Οι Μαδριλένοι μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες δεν κατάφεραν να κάνουν το 4 στα 4, καθώς οι φιλοξενούμενοι με το γκολ-πέναλτι του Φαλκάο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έφυγαν με το πολύτιμο 1-1. Μην επιτρέποντας στην ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε να «πιάσει» την Μπαρτσελόνα στην 2η θέση. Η Ατλέτικο πήγε στους 22 βαθμούς, με τους «μπλαουγκράνα» να είναι στους 24 μετά την ήττα τους στο clasico την Κυριακή.

Διαβάστε ξανά: Ο «Τσόλο» δεν ασχολείται πια με Κριστιάνο!

Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 20΄ με τον Μοράτα, μετά από ασίστ του Γκριεζμάν, δεν μπόρεσαν στη συνέχεια να βρουν το δεύτερο γκολ για να «κλειδώσουν» τη νίκη τους, με αποτέλεσμα να δεχτούν την ισοφάριση στις καθυστερήσεις. Ο Φαλκάο τους… τιμώρησε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι νικώντας τον Γκρίμπιτς για το τελικό 1-1.

Όσο η Ατλέτικο δεν «καθάριζε» το ματς, η μπάλα ολοένα και περισσότερο ήθελε να την κάνει να πληρώσει τις συνέπειες. Όπως και έγινε, με την ομάδα του Σιμεόνε να πετά στον κάλαθο των αχρήστων δυο πολύτιμους πόντους ενόψει της συνέχειας.