Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Primera División

«Ντόρτια» στον Βαλβέρδε η Μπαρτσελόνα με σπουδαίο… ταβλαδόρο Ντεμπελέ! (vid)

Με χατ-τρικ στις ασίστ ο Ουσμάν Ντεμπελέ ήταν ο MVP της επιβλητικής νίκης της Μπαρτσελόνα επί της Αθλέτικ Μπιλμπάο.

Μετά την τριάρα επί της Βιγιαρεάλ, η Μπαρτσελόνα ανέβασε στροφές και συνέτριψε με 4-0 την Αθλέτικ Μπιλμπάο. Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής η ομάδα του Τσάβι νίκησε πανεύκολα έναν πρώην προπονητή της, τον Ερνέστο Βαλβέρδε. Ο άλλοτε τεχνικός και του Ολυμπιακού (δυο φορές) είδε τους Καταλανούς να καθαρίζουν το ματς από πολύ νωρίς. Μιας και στο 22′ το σκορ ήταν ήδη 3-0. Έτσι, οι Βάσκοι έμειναν στην έκτη θέση με 18 βαθμούς γνωρίζοντας τέταρτη σερί γκέλα στο πρωτάθλημα.

Ένα δεκάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για την Μπαρτσελόνα, προκειμένου να «κλειδώσει» τη νίκη και να διατηρήσει τη διαφορά των 3 βαθμών που τη χωρίζει από την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης. Οι «μπλαουγκράνα» συμπλήρωσαν εννέα νίκες στο ισπανικό πρωτάθλημα και μετατρέποντας σε… εφιαλτική την επιστροφή του Ερνέστο Βαλβέρδε στο Καμπ Νου.

Δείτε ξανά τα τρία γκολ του πρώτου ημιχρόνου στο Μπαρτσελόνα – Μπιλμπάο:

Κάνε Like στη σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12΄ με τον Ντεμπελέ, ενώ έξι λεπτά αργότερα έγραψαν το 2-0, για να «καθαρίσει» το «τρίποντο» ο Λεβαντόφσκι στο 22΄, ολοκληρώνοντας τον… χορό των τερμάτων της Μπαρτσελόνα. Ο MVP του αγώνα ήταν αναμφίβολα ο Ντεμπελέ, ο οποίος εκτός από το πρώτο τέρμα, κάνοντας… χατ-τρικ σε ασίστ! Μιας και έκανε τις τελικές πάσες στα τρία γκολ που ακολούθησαν, καθώς ο Τόρες στο 73΄ διαμόρφωσε το τελικό 4-0 μετά από σέντρα του Γάλλου επιθετικού.