Τσέλσι: Ο Στέρλινγκ δεν έχει κερδίσει το κοινό αλλά έχει μαζί του τους συμπαίκτες του!
Νεϊμάρ: Τραυματίας στο ποδόσφαιρο αλλά… βασικός στα πάρτι! (pics)
Η Σίτι μπορεί να ξοδεύει ΜΙΣΟ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ λίρες ετησίως χωρίς να της λέει κανείς τίποτα!
Αφήνει τα πολλά πολλά ο προπονητής της Νότιγχαμ: «Ας δούμε την πραγματικότητα» (vid)
Απαισιόδοξος ο Ούλι Χένες: «Αδύνατο να φέρουμε στην Μπάγερν τον Τσάμπι Αλόνσο»
Πλησιάζει το τέλος του Μπόελι από την προεδρία της Τσέλσι!
Λίβερπουλ: Βρήκε τον αντι-Σαλάχ και… ξενέρωσε τους οπαδούς της!
Γιουνάιτεντ, πλησιάζει ο παικταράς – Ένας «μάγος» στο Ολντ Τράφορντ με… 60 εκατ. ευρώ!
Μπρούνο Φερνάντες, 2024
Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Europa League

Πανεύκολα η Γιουνάιτεντ τη Σέριφ με ψυχωμένο Κριστιάνο! (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στο Europa League και κυνηγά πλέον τη Σοσιεδάδ.

Σκύλιασε για να σκοράρει ο Κριστιάνο Ρονάλντο κι εν τέλει τα κατάφερε! Αν και τον διακατείχε τρομερή γκίνια, ο CR7 διαμόρφωσε το τελικό 3-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επί της Σέριφ Τίρασπολ. Μια «πειστική» εμφάνιση, μετά από καιρό στην Ευρώπη, πραγματοποίησε η ομάδα του Τεν Χαγκ στο «Ολντ Τράφορντ». Ενώ την ίδια ώρα η Σοσιεδάδ πέρασε εύκολα από τη Λευκωσία με 2-0 επί της Ομόνοιας. Έτσι οι «κόκκινοι διάβολοι» και οι Βάσκοι θα διεκδικήσουν την πρώτη θέση του 5ου ομίλου την επόμενη Πέμπτη στο Σαν Σεμπαστιάν.

Όσο ο Ρονάλντο προσπαθούσε μετά μανίας να σκοράρει, τόσο δεν τα κατάφερνε… Τέτοια γκίνια δεν είχε ξαναζήσει ο Πορτογάλος σούπερ σταρ. Την ώρα που η Σέριφ απλώς περίμενε τη Γιουνάιτεντ να την απειλήσει. Χαρακτηριστικό είναι το μηδέν εις το πηλίκο αναφορικά με τις ευκαιρίες που έκανε η ομάδα από τη Μολδαβία στο Μάντσεστερ.

Στο 44ο λεπτό φτάσαμε για να δούμε γκολ στο ματς, με τον ορεξάτο, Ντιόγκο Νταλότ, να σκοράρει! Με κεφαλιά ο δεξιός μπακ της Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Είκοσι λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου η Γιουνάιτεντ καθάρισε το παιχνίδι. Σκόρερ ο Μάρκους Ράσφορντ ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Λουκ Σο και έκανε το 2-0. Δεκατρία λεπτά αργότερα η Γιουνάιτεντ είχε και δοκάρι στο παιχνίδι με τον Γκαρνάτσο!

Ο Κριστιάνο από την πλευρά του δεν βγήκε αλλαγή. Επιτρέψτε μας να πούμε το εξής: Θα τόλμαγε ο Τεν Χαγκ να τον βγάλει βλέποντάς τον λυσσασμένο να σκοράρει; Θα έσπαγε όλο τον πάγκο ο CR7. Έτσι, ο Ολλανδός τεχνικός τον κράτησε στο παιχνίδι και δικαιώθηκε. Μιας και ο 37χρονος σούπερ σταρ πέτυχε το τελικό 3-0.