Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Αποκάλυψη Γκουαρντιόλα – «Ήθελε να φύγει! Εγώ φταίω, δεν του έδινα χρόνο…»
Αρτέτα: «Πάτε καλά; Βάζουμε τόσα γκολ και… λέτε πως έχουμε πρόβλημα»
Τα μεγάλα φαβορί για την Χρυσή Μπάλα – Bye, bye Μέσι! (pic)
Τσέλσι, πες αλεύρι – Επιστρέφει ο ανεπιθύμητος στο Λονδίνο!
Ρεάλ: Ακραία απόφαση του Αντσελότι – Διώχνει το μεγάλο αστέρι και… ξενέρα!
Τεν Χαγκ… κοιμάσαι – «Δεν αλλάζω άποψη, όσο καλά και αν παίζει»
Ρίχνει… μπουρλότο η Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν αναλαμβάνει την Μπάγερν Μονάχου»
Ο «πυραυλοκίνητος» Γκιρασί ετοιμάζεται για απόβαση στη Μαδρίτη
Mundial QATAR 2022

Λαμπάδα στο μπόι του Χάκπο θα ανάψει η Ολλανδία! (vid)

Η Ολλανδία κατάφερε δύσκολα να πάρει το πρώτο της τρίποντο στο Mundial, επικρατώντας της Σενεγάλης με 2-0.

Ο Κόντι Χάκπο είναι από τους πιο φορμαρισμένους παίκτες στην Ευρώπη. Με 13 γκολ σε 24 εμφανίσεις με τη φανέλα της Αϊντχόφεν πάει με φόρα στο Mundial. Και το φανερώνει στο πρώτο του ματς με την Ολλανδία στο Μundial. Μιας και με δικό του γκολ στο 84ο λεπτό χάρισε τη νίκη στους «Οράνιε» στο «Αλ Τουμαμά» της Ντόχα.Ο αριστερός χαφ της PSV Αϊντχόφεν έλυσε τον «γόρδιο δεσμό» για την Εθνική Ολλανδίας στην πρεμιέρα της στο φετινό Παγκόσμιο Κύπελλο. Θύμα της η Σενεγάλη η οποία δείχνει επηρεασμένη από τη μεγάλη απουσία του Σαντιό Μανέ.

Το τελικό 2-0 ήρθε με αρκετή δυσκολία για τους παίκτες του Λουίς Φαν Χάαλ. Ο… αυστηρός προπονητής είδε την ομάδα του να παίρνει τη νίκη με ουσιαστικό ποδόσφαιρο. Σε καμία περίπτωση το ματς αυτό δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα που θα μπορούσε να έχει η Ολλανδία αν πάρει στροφές. Πάντως, η ουσία ήρθε, μαζί και οι τρεις βαθμοί. Έτσι, είναι απολύτως ισόβαθμη με το Εκουαδόρ που χθες νίκησε στην πρεμιέρα του Mundial το Κατάρ.

Εξαιρετική εμφάνιση o Νόπερτ για την Ολλανδία

Εν γένει το ματς ήταν ισορροπημένο, αλλά η Σενεγάλη είχε τις πιο μεγάλες ευκαιρίες. Η πρωταθλήτρια Αφρικής απειλούσε με αξιώσεις την αντίπαλη εστία. Αλλά, ο Ολλανδός, Νόπερτ της Χέρενφεν ήταν σε καλή βραδιά σταματώντας τους παίκτες του Σισέ. Η πρώτη τελική στην εστία πήγε και εντός της από πλευράς Ολλανδίας. Ο Ντε Γιόνγκ βρήκε συστημένο τον Χάκπο στο 84ο λεπτό και ο τελευταίος εξέθεσε τον Μεντί. Ο τερματοφύλακας της Τσέλσι έκανε άστοχη έξοδο και δέχτηκε το 1-0.

Στη συνέχεια οι τυπικά γηπεδούχοι αντέδρασαν με σουτ του Γκέιγ, με τον Νόπερτ να κάνει τρίτη σημαντική επέμβαση στον αγώνα. Το τελικό 2-0 για την Ολλανδία διαμορφώθηκε από τον Κλάασεν στις καθυστερήσεις. Ο Μεντί απέκρουσε ασταθώς το σουτ του Μέμφις Ντεπάι για να πάρει το «επιθετικό ριμπάουντ» ο Κλάασεν.