Σερβία – Ελβετία: Παιχνιδάρα με τέσσερα γκολ από το ημίχρονο! (vid)
Mundial QATAR 2022

Aπίστευτο παιχνίδι στο Σερβία - Ελβετία από το πρώτο ημίχρονο! Τέσσερα γκολ, από δυο για κάθε ομάδα.

02.12.2022 | 22:00

Ένα ευρωπαϊκό ντέρμπι με τα όλα του έχουμε παρακολουθήσει ως τώρα. Στο πρώτο ημίχρονο οι Σερβία κι Ελβετία είναι ισόπαλες με 2-2 σε ένα 45λεπτο με συγκινήσεις, ανατροπή και… χειρονομίες. Μιλάμε φυσικά για τους πανηγυρισμούς των Σακίρι και Βλάχοβιτς που έκαναν τη χαρακτηριστική κίνηση για ησυχία.

Όπως είδατε προηγουμένως, ο άσος της Λιόν άνοιξε το σκορ για τους Ελβετούς στο 20′. Στη συνέχεια ακολούθησε διπλή απάντηση από τους Σέρβους, με τους δυο killer του. Οι Αλεξάνταρ Μίτροβιτς και Ντούσαν Βλάχοβιτς στο 26′ και το 35′ αντίστοιχα έκαναν την ανατροπή για τους Βαλκάνιους. Όμως, η Ελβετία με τον Εμπολό στο 44′ ξανάφερε το ματς στα ίσια και συνάμα την πρόκριση στα χέρια της ομάδας του.