Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Ο Ράσφορντ ήταν “λύκος” και η Γιουνάιτεντ πήρε τεράστια νίκη (vid)

Πολύτιμη νίκη για την Γιουνάιτεντ εκτός έδρας επί της Γουλβς! Κλείνει με θετικό τρόπο το 2022 η ομάδα του Τεν Χαγκ και βρίσκεται στην πρώτη 4αδα!

Σπουδαία νίκη για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία και επικράτησε με 1-0 εκτός έδρας της Γουλβς με ένα όμορφο γκολ του Μάρκους Ράσφορντ! Στους 32 βαθμούς ανέβηκε η ομάδα του Έρικ τεν Χαγκ!

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με την ομάδα του Έρικ τεν Χαγκ να έχει την κατοχή της μπάλας και να προσπαθεί να αιφνιδιάσει τους “λύκους”, χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία.

Στο 17΄ ο Γκαρνάτσο στην μια και μοναδική καλή φάση της Γιουνάιτεντ στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατάφερε να κερδίσει τον Ντε Χέα, με τον Πορτογάλο γκολκίπερ να κάνει μια εξαιρετική επέμβαση!

Στην συνέχεια η Γουλβς κατάφερε να πάρει μέτρα στο γήπεδο και πίεση τον Ντε Χέα και τους αμυντικούς των “κόκκινων διαβόλων”. Παρόλα αυτά το πρώτο ημίχρονο έμεινε στο 0-0 και… θα ξεχαστεί γρήγορα για τις δύο ομάδες.

Στο 53΄ ο Άντονι σπατάλησε μια ακόμα μοναδική ευκαιρία, με τον Σα όμως να δηλώνει για μια ακόμη φορά “παρών”! Ο Τεν Χαγκ έβαλε στον αγωνιστικό χώρο τους Ράσφορντ και Φρεντ και αμέσως οι “κόκκινοι διάβολοι” πήραν την κατάσταση στα χέρια τους!

Η Γιουνάιτεντ είχε την κατοχή της μπάλας και πίεζε την Γουλβς και εν τέλει βρήκε το πολυπόθητο γκολ στο 78′! Ο Ράσφορντ πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή και αφού “διέλυσε” την άμυνα των γηπεδούχων έστειλε με σουτ την μπάλα στα δίχτυα! Ένα ακόμα γκολ για τον Άγγλο σταρ που αδιαμφισβήτητα είναι ο μεγάλος ηγέτης της ομάδας του…

Στην συνέχεια ο Ράσφορντ σημείωσε ένα ακόμα γκολ όμως ο ρέφερι αποφάσισε να το ακυρώσει μετά από χρήση του VAR. Στο 94′ ο Χιμένεζ είδε τον Ντε Χέα να του λέει “όχι”, με τον Ισπανό γκολκίπερ να κρατά το 1-0 και την νίκη για την ομάδα του.