Τσέλσι: Ο Στέρλινγκ δεν έχει κερδίσει το κοινό αλλά έχει μαζί του τους συμπαίκτες του!
Νεϊμάρ: Τραυματίας στο ποδόσφαιρο αλλά… βασικός στα πάρτι! (pics)
Η Σίτι μπορεί να ξοδεύει ΜΙΣΟ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ λίρες ετησίως χωρίς να της λέει κανείς τίποτα!
Αφήνει τα πολλά πολλά ο προπονητής της Νότιγχαμ: «Ας δούμε την πραγματικότητα» (vid)
Απαισιόδοξος ο Ούλι Χένες: «Αδύνατο να φέρουμε στην Μπάγερν τον Τσάμπι Αλόνσο»
Πλησιάζει το τέλος του Μπόελι από την προεδρία της Τσέλσι!
Λίβερπουλ: Βρήκε τον αντι-Σαλάχ και… ξενέρωσε τους οπαδούς της!
Γιουνάιτεντ, πλησιάζει ο παικταράς – Ένας «μάγος» στο Ολντ Τράφορντ με… 60 εκατ. ευρώ!
Μπρούνο Φερνάντες, 2024
Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Τσέλσι

Θυμήθηκε την λέξη… νίκη η Τσέλσι – “Σώθηκε” ο Πότερ και ανάσα (vid)

Ο Κάι Χάβερτς έσωσε τον Πότερ και την Τσέλσι! Οι "μπλε" επικράτησαν με 1-0 της Κρίσταλ Πάλας και επέστρεψαν μετά από καιρό στις νίκες

Επιτέλους νίκη για την Τσέλσι, η οποία και επικράτησε δύσκολα με 1-0 εντός έδρας της Κρίσταλ Πάλας με γκολ του Χάβερτς! Τρίποντο μετά από τρία σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα για την ομάδα του Πότερ… που έπαιζε για την θέση του. Στους 28 βαθμούς οι “μπλε” που κρατιούνται στο παιχνίδι για την πρώτη 5αδα της βαθμολογίας

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με την Κρίσταλ Πάλας να απειλεί πρώτη στο 21′ με τον Ολίσε. Στην συνέχεια η Τσέλσι ανέβασε ρυθμούς και στο 25′ ο Τιάγκο Σίλβα έχασε την πρώτη πραγματικά καλή ευκαιρία στο ματς, ενώ στο 33′ ο Χάβερτς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 42΄όμως ο Χαλ σπατάλησε μια μοναδική ευκαιρία για να βάλει μπροστά την ομάδα του Πότερ, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ζίγιεκ δεν κατάφερε να κερδίσει τον γκολκίπερ της Κρίσταλ Πάλας!

Έτσι το 0-0 ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου, με τους “μπλε” να τα βρίσκουν σκούρα για ένα ακόμα ματς…

Στο 64΄όμως η Τσέλσι κατάφερε να πετύχει το πολυπόθητο γκολ! Ο Ζίγιεκ με πανέμορφη σέντρα έστειλε την μπάλα στον Χάβερτζ, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0 για τους Λονδρέζους.

Στην συνέχεια η ομάδα του Πότερ… ήθελε να διαχειριστεί αυτό το υπέρ της σκορ, καθώς ήθελε να πάρει επειγόντως αυτό το τρίποντο, μετά από τρία σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα.

Έτσι ο κόουτς των γηπεδούχων θωράκισε την άμυνα και οι παίκτες του.. έδωσαν μέτρα στην Κρίσταλ Πάλας, η οποία όμως δεν μπορούσε να δημιουργήσει επικίνδυνες φάσεις μπροστά από την εστία της Τσέλσι.

Η Τσέλσι κράτησε με σχετική άνεση το υπέρ της αποτέλεσμα και γιόρτασε την μεταγραφή του Μούντρικ με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.