Δυο… τορπίλες η Βιγιαρεάλ – Ο Βινίσιους δίνει σφυγμό στη Ρεάλ! (vids)
Ρεάλ Μαδρίτης

Η Βιγιαρεάλ είχε προηγηθεί με 2-0 στο σκορ έναντι της Ρεάλ Μαδρίτης, όμως ο Βινίσιους βάζει τους «μερέγχες» ξανά στο ματς.

19.01.2023 | 23:20

Συναρπαστικό το παιχνίδι στο «Εστάδιο ντε λα Κεράμικα» ανάμεσα στις Ρεάλ Μαδρίτης και Βιγιαρεάλ. Το «κίτρινο υποβρύχιο» εν γένει παίζει αρκετά καλύτερα από τη «βασίλισσα» και προηγείται στο σκορ. Με δυο πολύ ωραία γκολ από τους Καπουέ στο 4′ και Τσουκουέζε στο 42′ η ομάδα του Κίκε Σετιέν πήρε κεφάλι με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Την αντίδραση της Ρεάλ Μαδρίτης ξεκίνησε ο Βινίσιους με πλασέ στο 57ο λεπτό ύστερα από ασίστ του Θεμπάγιος. Προμηνύεται ενδιαφέρουσα η συνέχεια στο ματς…

Θυμηθείτε πώς η Μπαρτσελόνα προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου!