Ρεάλ: Σκοράρει ο Γκουλέρ στην πρώτη του συμμετοχή ως βασικός στη La Liga! (vid)
Ντε Ρόσι: «Δεν ήξερα τι έπρεπε να κάνω…»!
Ρεάλ Μαδρίτης: Κάθε καλοκαίρι χάνει τον αρχηγό της!
Λοιδορούν συνεχώς τον Ράσφορντ, έτσι αντιδρά ο Τεν Χαγκ!
Το πιστεύει ο Τούχελ: «Ο Γκνάμπρι θα παίξει με Ρεάλ και θα σκοράρει κιόλας»
Ιταλία

Η Γιουβέντους ανεβαίνει και αυτό την… ομορφαίνει! (vid)

Η Γιουβέντους επικράτησε εντός έδρας της Μόντσα με σκορ 2-1 και πέρασε στην προημιτελική φάση του ιταλικού Κυπέλλου.

Η Γιουβέντους το τελευταίο χρονικό διάστημα δεν παίρνει μόνο νίκες. Αλλά παίζει και λίγο καλύτερα σε σχέση με πιο πριν. Πιο υποφερτά. Πιο επιθετικά. Οι παίκτες του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι επικράτησαν εντός έδρας της Μόντσα με σκορ 2-1 και πήραν εκείνοι την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

TO ΜΑΤΣ:

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με… αέρα υπεροχής και αυτό δεν άργησε να φανεί στο ταμπλό του σκορ. Πριν καν συμπληρωθούν τα πρώτα δέκα λεπτά οι φίλοι της Γιουβέντους σηκώθηκαν από τις θέσεις τους για να πανηγυρίσουν το γκολ του Κεν. Οι «μπιανκονέρι» βγήκαν ωραία μπροστά. Ο ΜακΚέιν σέντραρε από τα δεξιά με τον Ιταλό φορ να πηδάει πιο ψηλά από τον καθένα και με ωραία κεφαλιά να κάνει το 1-0.

Η Γιουβέντους συνέχισε να πιέζει για περισσότερα γκολ. Ωστόσο, αυτό που συνέβη ήταν κάτι που δεν περίμενε. Μιας και στο 24′ ο Βαλότι έφερε το ματς στα ίσα με τους παίκτες του Αλέγκρι να χρειάζονται χρόνο, μέχρι να βρουν και πάλι τα πατήματά τους. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε.

Η «Μεγάλη Κυρία» προσπαθούσε να ανεβάσει το τέμπο του παιχνιδιού, όμως, η κακή κυκλοφορία στον άξονα δεν βοήθησαν, ώστε αυτό να γίνει πραγματικότητα. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο, προκειμένου να φτάσουν στην επίτευξη και δεύτερου τέρματος. Αυτό ήρθε στο 78′ με τον Κιέζα, ο οποίος με ωραία προσπάθεια νίκησε εκ νέου τον αντίπαλο γκολκίπερ και έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του.