Η Μπάγερν Μονάχου θέλει ξανά στον πάγκο της τον Νάγκελσμαν!
Η Τσέλσι διέσυρε την Έβερτον, με ιστορική εμφάνιση από τον Κόουλ Πάλμερ! (vid)
Πλησιάζει το τέλος ενός θρύλου: Ο Μίλερ ετοιμάζεται για απόσυρση!
Τσέλσι: Ο Πάλμερ ολοκληρώνει το χατ-τρικ με ιδανικό σκάψιμο – Σκοράρει και ο Τζάκσον! (vids)
Γκολάρα του Πάλμερ, ο οποίος με «δίμπαλο» καθαρίζει την Έβερτον! (vids)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ο Τεν Χαγκ σκέφτεται να κάνει «πειράματα» στο Κύπελλο!
Προπονητής της Ρεάλ συνεχάρη τον Αλόνσο για το ιστορικό τρόπαιο! (pic)
Η τεχνολογία μίλησε – Ο «υπολογιστής» αποκάλυψε τον πρωταθλητή της Premier League!
Ο Τσάβι… νευρίασε: «Έλεος! Παίζουμε μια πρόκριση, μην ασχολείστε με μένα»
Mάντσεστερ Σίτι, Άρσεναλ, Λίβερπουλ: Κι εγώ που ζω σε Déjà Vu!
Ο Νέβιλ γλεντάει τον Κλοπ: «Τόσο μπορούν, τόσο παίζουν! Δες το ρόστερ…»
Κριστιάνο: Το είχε βάλει από το σπίτι του – Η ΓΚΟΛΑΡΑ που κέρδισε το βραβείο Πούσκας (vid)
Team Of the Week: Η ενδεκάδα φόβητρο της αγωνιστικής – Σκέτη τρέλα και… υπόκλιση (vid)
«Αυτός φταίει για την ήττα της Άρσεναλ» – Νέβιλ και Μέρσον… τα έχωσαν!
Ρεάλ, μια γροθιά – Οι δύο τραυματίες θέλουν να πάνε στο Μάντσεστερ για την πρόκριση!
Ρόμα

Ο Ντιμπάλα σέρβιρε «τρίποντο» για… Champions League στη Ρόμα (vid)

Τα γκολ των Ελ Σαράουι και Έιμπραχαμ χάρισαν στη Ρόμα μια σημαντική νίκη επί της Σπέτσια (2-0) η οποία στέλνει την ομάδα του Μουρίνιο σε θέση για τα... αστέρια.

Ο Ντιμπάλα σέρβιρε «τρίποντο» για… Champions League στη Ρόμα  (vid)

H Ρόμα πήγε στην έδρα της Σπέτσια για τη νίκη και την πήρε! Οι «Τζιαλορόσι» επικράτησαν με 2-0 των αντιπάλων τους χάρις τα γκολ των Ελ Σαράουι και Έιμπραχαμ μέσα σε τέσσερα λεπτά. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο έκανε το καθήκον της και με πειστική εμφάνιση δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην αντίπαλο. Ασίστ και στα δύο γκολ από τον Ντιμπάλα.

Οι υποχρεώσεις της Ρόμα για το ιταλικό πρωτάθλημα συνεχίζονται. Οι Ρωμαίοι το απόγευμα της Κυριακής φιλοξενήθηκαν από τη Σπέτσια για τα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής της Serie A. Η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο ταξίδεψε ως εκεί με μόνο στόχο τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Οι φιλοξενούμενοι από το πρώτο λεπτό του αγώνα έδειξαν τις προθέσεις τους. Η Σπέτσια προσπάθησε να κρατήσει τη μπάλα στα πόδια της και να δημιουργήσει όμως οι «τζιαλορόσι» δεν χαρίστηκαν. Πήραν τη κατοχή της μπάλας και με συντονισμένες προσπάθειες μετέφεραν το παιχνίδι στην αντίπαλη περιοχή.

Μαέστρος ο Ντιμπάλα – Δύο ασίστ ο αστέρας των Ρωμαίων

Με κύριο εκφραστή των επιθέσεων τον Πάουλο Ντιμπάλα η Ρόμα κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στο 45′ ο Ντιμπάλα βρήκε ιδανικά τον Ελ Σαραουί με τον τελευταίο να ολοκληρώνει έξοχα την προσπάθεια και να κάνει το 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με το πόδι πατημένο στο γκάζι αποφασισμένη να «καθαρίσει» την αναμέτρηση. Έτσι κι έγινε στο 49′ με τον Έιμπραχαμ να καθαρίζει για τους Ρωμαίους εκμεταλλευόμενος ακόμη μία ασίστ του Ντιμπάλα. Mε το 2-0 στην… πλάτη η Σπέτσια ήξερε πως έμοιαζε αδύνατο να επιστρέψει στον αγώνα. Η Ρόμα κατάφερε να κάνει άψογη διαχείριση και με συνοπτικές διαδικασίες έφθασαν εύκολα στη νίκη με 2-0. Μια νίκη που ήθελε όσο τίποτα η Ρόμα, καθώς το «τρίποντο» αυτό της χαρίζει την 4η θέση στον βαθμολογικό πίνακα.