«Στημένο» το πέναλτι του Κόβασιτς: Ο Ρούντιγκερ τον… έδωσε στεγνά! (vid)
«Επίθεση στην οικογένεια του Ασένσιο» – Τραγικό σκηνικό στην Βαρκελώνη!
Ηχηρό μήνυμα Αρτέτα: «Ίσως μας πάρει και δέκα χρόνια! Τώρα ζητάμε στήριξη»
Ανρί: «Δίκαια πέρασε η Ρεάλ! Για αυτό πήρε την πρόκριση…»
Το μήνυμα του Μίλερ στη Ρεάλ: «Σε περιμένω… για ματσάρες!» (vid)
Χάαλαντ «φάντασμα» – Τον μηδένισε η Ρεάλ με στατιστικά… για κλάματα! (pic)
Ο Ντάιερ γλεντάει την Άρσεναλ: «Πόσο γούσταρα που την πέταξα εκτός…» (vid)
Κάραγκερ… κράζεις: «Ρεάλ, δεν είσαι η καλύτερη! Είσαι όμως η πιο τυχερή»
H Γιουνάιτεντ στέλνει τον Γκρίνγουντ… σούμπιτο στην Ιταλία
Ρώσος δημοσιογράφος «έλιωσε» στα γέλια στην εκτέλεση πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (vid)
Έγραψε ιστορία ο Νόιερ – Περισσότερα clean sheets από κάθε άλλον στο Champions League (stats)
Ρεάλ Μαδρίτης

Οι παίκτες της Μαγιόρκα έκαναν τη ζωή του Βινίσιους… κόλαση! (pic, vid)

Δεν πέρασε καθόλου καλά ο Βινίσιους στο γήπεδο της Μαγιόρκα. Πέραν της ήττας, ο Βραζιλιάνος έγινε... θύμα των αντιπάλων του.

Η Μαγιόρκα προσπάθησε με θεμιτούς κι αθέμιτους τρόπους να νικήσει χθες τη Ρεάλ Μαδρίτης. Και το κατάφερε επικρατώντας της πρωταθλήτριας Ισπανίας με 1-0, αφήνοντάς στη στο -8 από την Μπαρτσελόνα. Παράλληλα όμως, οι παίκτες της νησιωτικής ομάδας έβγαλαν την πίστη στον Βινίσιους Τζούνιορ!

Ο Βραζιλιάνος ακραίος επιθετικός χλευάστηκε από παίκτες της Μαγιόρκα στο παιχνίδι της Κυριακής. Έπαιξε σε όλο το 90λεπτο, αλλά δεν πέρασε καθόλου καλά από όλες τις απόψεις.. Το δίδυμο της Μαγιόρκα, Αντόνιο Ραΐγιο και Πάμπλο Μαφέο έκαναν τη ζωή του Βινίσιους κόλαση κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Ο Βραζιλιάνος ήταν εξαιρετικά φορτισμένος κατά τη διάρκεια του αγώνα με όσα άκουγε. Ακούστηκαν να αποκαλούν τον 22χρονο παίκτη ως «μαϊμού»… Και, καθώς έφευγε από το γήπεδο στο ημίχρονο, μπήκε στη φυσούνα δείχνοντας το έμβλημα της Μαδρίτης. Όμως, ο Ραΐγιο έμαθε τι έκανε ο Βινίσιους και φρόντισε να πάρει εκδίκηση στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Ισπανός μπήκε στο πρόσωπο του «Βίνι» και προσπάθησε να τον κάνει να φιλήσει το σήμα της Μαγιόρκα. Πλάνα απαθανάτισαν τον δεξιό μπακ να κάνει χειρονομίες με κλάματα στο πρόσωπο του Βινίσιους σε μια προσπάθεια να τον εκνευρίσει.

Επιπλέον, να αναφέρουμε πως συνολικά ο Βινίσιους δέχθηκε 10 φορές φάουλ στο ματς με τη Μαγιόρκα. Οι αντίπαλοί του πέτυχαν τον σκοπό τους, δηλαδή να τον τσαντίσουν. Καθώς ο άσος της Ρεάλ δέχθηκε κάρτα για φάουλ στον Μαφέο στα τέλη του πρώτου ημιχρόνου. Αυτή ήταν η πέμπτη του κίτρινη κάρτα στη σεζόν και τώρα θα χάσει τον επόμενο αγώνα στη La Liga με την Έλτσε.

Ασπίδα προστασίας του Αντσελότι στον Βινίσιους

Ο Κάρλο Αντσελότι μετά το τέλος του παιχνιδιού, υπερασπίστηκε τον Βινίσιους. «Ο διαιτητής ξέχασε τα συνεχόμενα φάουλ. Είναι κίτρινη κάρτα εάν ένα φάουλ επαναληφθεί, επαναληφθεί και επαναληφθεί ξανά, αλλά εμείς πήραμε δύο κάρτες στο ημίχρονο ενώ η Μαγιόρκα με μηδέν. Δεν φταίει ο Βινίσιους για όλα όσα συμβαίνουν. Το μόνο που θέλει να κάνει είναι να παίξει ποδόσφαιρο αλλά υπάρχει μια ατμόσφαιρα που προκαλεί και αντίπαλοι που τον πιέζουν. Πρέπει να δούμε τι του συνέβη στο σημερινό παιχνίδι», είπε ο Αντσελότι στην AS.