Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!
Ligue 1

Για βόλτα κατέβηκε στο Μονακό η Παρί – Τριάρα στο «Λουί Ντε» και τώρα Μπάγερν… (vid)

Σκιά του εαυτού της η Παρί Σεν Ζερμέν, ηττήθηκε κατά κράτος από τη Μονακό με 3-1 και πλέον περιμένει στο Παρίσι την Μπάγερν.

Μεγάλη νίκη που τη φέρνει στη δεύτερη θέση της Ligue 1 πέτυχε η Μονακό. Οι Μονεγάσκοι διατηρούν ανοδική πορεία με τρεις σερί νίκες στη Γαλλία και έφτασαν στο -7 από την πρωτοπόρο Παρί, την οποία νίκησε πανεύκολα με 3-1 σήμερα. Μακριά από τον καλό της εαυτό η ομάδα του Κριστόφ Γκαλτιέ στο «Λουί Ντε» που ξεκάθαρα είχε τον νου της στο ματς της Τρίτης 14/2 με την Μπάγερν Μονάχου για το Champions League.

Μετά τον αποκλεισμό από τη Μαρσέιγ στο κύπελλο, οι πρωταθλητές Γαλλίας έχασαν και στο «Λουί Ντε» με 3-1, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Ligue 1, και θα πρέπει να διορθώσουν πολλά πράγματα ως την Τρίτη (14/2), οπότε θα υποδεχθούν στο «Παρκ ντε Πρενς» τους Βαυαρούς.

Κάνε LIKE στη σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας Μπαπέ

Η Παρί να αναφέρουμε πως αγωνίστηκε χωρίς τους τραυματίες Μέσι και Μπαπέ. Από τους δυο σούπερ σταρ, μόνο ο Αργεντινός έχει ελπίδες να προλάβει το παιχνίδι με την Μπάγερν. Αλλά οι απουσίες αυτές δεν δικαιολογούν τα αμυντικά κενά, που επέτρεψαν στους Μονεγάσκους να πετύχουν τρία γκολ στο α΄ ημίχρονο.

Ο Γκολόβιν άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό και ο Μπεν Γεντέρ στο 18΄ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο 17χρονος Ζαϊρ-Εμερί μείωσε προσωρινά (39΄), αλλά στις καθυστερήσεις του α΄ μέρους ο Μπεν Γεντέρ «χτύπησε» για δεύτερη φορά και διαμόρφωσε το τελικό 3-1, αφού οι πρωταθλητές ήταν σχεδόν ακίνδυνοι επιθετικά και ελάχιστα απείλησαν τον Νίμπελ, ενώ αντίθετα η Μονακό είχε ευκαιρίες να μετατρέψει τη νίκη σε θρίαμβο.