Αντσελότι για Τσάβι: «Πήρε τη σωστή απόφαση, έχει κάνει δουλειά στην Μπαρτσελόνα»
Η παραμονή του Τσάβι στέρησε από την Μπαρτσελόνα μια νέα… σούπερ αρχή
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα «κανόνια» ηχούν και η UEFA έθεσε το δίλημμα (pic)
Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Σιγά που θα άφηνε η Μπάγερν Μονάχου – Βρήκε ποιον θα αρπάξει από τη Λεβερκούζεν
H Ρεάλ Μαδρίτης έχει στα… χέρια της την καλύτερη «σκούπα» της La Liga (stats)
Μπαρτσελόνα: Οι τρεις εγγυήσεις του Λαπόρτα που άλλαξαν την απόφαση του Τσάβι
Κλοπ: «Τα κάναμε όλα λάθος με Έβερτον, συγνώμη από τους οπαδούς μας»
Ντόρτμουντ

Ντόρτμουντ, κάνε όνειρα τίτλου… γιατί μπορείς- Έπιασε την Μπάγερν στην κορυφή

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ με μια τρελή εμφάνιση επικράτησε με 4-1 της Χέρτα Βερολίνου και πλέον βρίσκεται στην κορυφή της Bundesliga!

Χαμός στην Bundesliga! Η Μπορούσια Ντόρτμουντ επικράτησε εύκολα με 4-1 της Χέρτα και πλέον έπιασε στην κορυφή την Μπάγερν Μονάχου και την Ουνιόν Βερολίνου, με τις τρεις ομάδες να έχουν από 43 βαθμούς!

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ ήταν το φαβορί και ήθελε να το αποδείξει από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης! Οι Βεστφαλοί μπήκαν δυνατά στο ματς και έχασαν την πρώτη τους καλή ευκαιρία με τον Αντεγέμι.

Στην συνέχεια η Χέρτα είχε την δικιά της καλή στιγμή και κατάφερε με τον Νιρντελέχνερ να πιέσει την άμυνα της Ντόρτμουντ. Οι γηπεδούχοι όμως κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 27΄ με το τακουνάκι του Αντεγέμι! Ο νεαρός σταρ έκανε το 1-0 για την ομάδα του, με έναν απίθανο τρόπο!

Στο 32΄ο Μάλεν έκανε ακόμα πιο εύκολο το έργο των γηπεδούχων, γράφοντας το 2-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Χέρτα Βερολίνου αιφνιδίασε τους γηπεδούχους, καθώς στο 47΄μείωσε σε 2-1 με τον Τουσάρτ! Ωστόσο, η Μπροούσια Ντόρτμουντ κατάφερε να πάρει τα… πάνω της και είχε την κατοχή της μπάλας.

Στο 76′ ο Μάρκο Ρόις με ένα απίθανο γκολ, έκανε το 3-1 και κλείδωσε την υπόθεση νίκη για τους Βεστφαλούς. Από εκεί και πέρα το ματς ήταν μια τυπική διαδικασία για την Ντόρτμουντ, η οποία όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη.

Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 90′ με τον Μπραντ να σκοράρει και να… δίνει διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδας του. Πλέον οι Βεστφαλοί βρίσκονται στην κορυφή και κάνουν… όνειρα τίτλου, βλέποντας της Μπάγερν Μονάχου να βρίσκεται σε “κακό φεγγάρι” στην Bundesliga!