Κρίστιανο, δεν είσαι εσύ… αυτός: Έχασε σίγουρο γκολ ο CR7! (vid)
Φεύγει… βράδυ από την Άρσεναλ ο Ράμσντεϊλ: Βρήκε ήδη άλλη ομάδα!
Λούκα Μόντριτς: Η χειρότερη μεταγραφή που έγινε ο μεγαλύτερος θρύλος!
ΕΚΤΑΚΤΟ: Ο Μόντριτς ανακοίνωσε την απόφασή του στη Ρεάλ!
Ρεάλ Μαδρίτης: Θέλει πίσω το «διαμάντι» που… λάμπει στη Χιρόνα!
Ο Ιμπραΐμοβιτς θέλει να «εκτοξεύσει» τη Μίλαν!
Τσέλσι: Ο Ποτσετίνο ετοιμάζεται για μεγάλες επιτυχίες του χρόνου!
Non-stop προβλήματα στην Μπαρτσελόνα: Έξαλλος με τον Τσάβι ο Λεβαντόφσκι!

Γύρισε στα… παλιά η Λίβερπουλ! (vid)

Η Λίβερπουλ δεν ήταν τόσο καλή και αποτελεσματική, όπως στο ματς με τη Νιούκαστλ και έτσι έμεινε εκτός έδρας στο 0-0 με την Κρίσταλ Πάλας.

Η Λίβερπουλ έδειχνε ότι μπορούσε να μπει και πάλι σε μία άλλη… τροχιά στην Premier League. Ειδικά, μετά τη σημαντική νίκη της επί της Νιούκαστλ με σκορ 2-0. Ωστόσο, οι παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ επέστρεψαν στις κακές, άνευρες και άχρωμες εμφανίσεις τους, μένοντας στο 0-0 στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Κρίσταλ Πάλας στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του αγγλικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να φύγουν με το «διπλό», όμως, το σουτ του Μοχάμεντ Σαλάχ βρήκε στο δοκάρι με το 0-0 να μένει μέχρι το τέλος!

Η Λίβερπουλ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης έδειξε ότι θα είχε την κατοχή της μπάλας και θα έλεγχε τον αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν να χτυπήσουν σε κάποια αντεπίθεση και να δημιουργήσουν δύσκολες καταστάσεις στα καρέ του Άλισον.

Οι ποδοσφαιριστές του Κλοπ παρά την πίεση που δεχόντουσαν μπορούσαν σχετικά εύκολα να κυκλοφορήσουν την μπάλα. Ωστόσο, από εκεί και πέρα δεν μπορούσαν να φτάσουν εύκολα στην αντίπαλη περιοχή. Ή να γίνουν απειλητικοί, προκειμένου να σκοράρουν κάποιο τέρμα. Αυτό παραλίγο να αλλάξει στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 48′ ο Σαλάχ έκανε ένα πολύ ωραίο σουτ με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι της εστίας της Κρίσταλ Πάλας. Από εκεί και πέρα η μπάλα πήγαινε πάνω-κάτω, χωρίς, όμως να υπάρχει κάποια «καθαρή» ευκαιρία για γκολ. Οι παίκτες του Βιεϊρά είχαν κλείσει καλά τους χώρους σε εκείνους του Κλοπ και έτσι αυτοί δεν μπορούσαν να πάνε για κάτι παραπάνω από ένα σημείο και έπειτα.

Έτσι, το 0-0 έμεινε ως το τέλος με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις!