Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ράγισε καρδιές ο Φερνάντες: «Πονούσα για έξι μήνες! Ήμουν με ενέσεις και φάρμακα, δεν άντεξα…»
Premier League για τις παραβάσεις της Σίτι: «Ετοιμαστείτε! Θα λυθεί άμεσα…»
Ο Κλοπ διέλυσε το πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μάντσεστερ Σίτι

Άρσεναλ, η Σίτι… σε καταδιώκει – Οι “καρακάξες” υποκλίθηκαν στην πρωταθλήτρια (vid)

Η Μάντσεστερ Σίτι έκανε πλάκα στην Νιούκαστλ και πήρε μια νίκη που την φέρνει μια ανάσα από την πρωτοπόρο Άρσεναλ!

Σπουδαία νίκη για την Μάντσεστερ Σίτι, η οποία και επικράτησε με 2-0 της Νιούκαστλ! Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα είχε εύκολο έργο και μείωσε στο -2 από την Άρσεναλ, η οποία έχει όμως ματς λιγότερο!

Η Μάντσεστερ Σίτι ξεκίνησε το ντέρμπι με τον Γκρίλις να χάνει μια σπουδαία ευκαιρία στο πρώτο λεπτό! Η πίεση προς τα καρέ της Νιούκαστλ έγινε ακόμα μεγαλύτερη όταν στο 15′ ο Φόντεν με μια εξαιρετική ατομική ενέργεια έκανε σμπαράλια την άμυνα των φιλοξενούμενων και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0!

Οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να απειλήσουν την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα και αν μη τι άλλο οι “πολίτες” έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μάντσεστερ Σίτι είχε την κατοχή της μπάλας και έψαχνε ένα δεύτερο γκολ, χωρίς ωστόσο να χάνει ευκαιρίες. Εν τέλει το πολυπόθητο δεύτερο γκολ ήρθε στο 67′ με τον Μπερνάρντο Σίλβα να σκοράρει για το 2-0, μετά από μια όμορφη συνεργασία με τον Έρλινγκ Χάαλαντ.

Στην συνέχεια το ματς έγινε… πιο δυναμικό και οι φιλοξενούμενοι ήταν εμφανώς εκνευρισμένοι με το πως κυλούσε το ματς. Το ματς έληξε με το 2-0 υπέρ της Μάντσεστερ Σίτι να παραμένει και την Νιούκαστλ να μην… βάζει δύσκολα στην ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα.

Κάνε LIKE στη νέα σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας