Ρεάλ Μαδρίτης: Οι μεταγραφές της… χάρισαν το Πρωτάθλημα!
Άστον Βίλα… τρελαίνεις – Η πρώτη κίνηση μετά την επιστροφή στο Champions League!
Η «Athletic» αποκάλυψε γιατί κανείς στην Premier League δεν… ακουμπάει τη Σίτι, παρά τις 115 παραβιάσεις!
Άρσεναλ: «Κλείδωσαν» οι δύο φορ – Ο Αρτέτα βρήκε το… κλειδί για τον τίτλο!
Προκριματικά EURO2024

Ο Κριστιάνο γιόρτασε το ρεκόρ του με… καθυστέρηση 43 λεπτών! (vid)

Αν και θα έπρεπε να είχε σκοράρει στο 8ο λεπτό, εν τέλει ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε το τέρμα του στο 51' της αναμέτρησης με το Λιχτενστάιν.

Ο ρέκορντμαν συμμετοχών σε εθνικό επίπεδο στην ιστορία του ποδοσφαίρου σκόραρε σήμερα. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο γιόρτασε με γκολ τις 197 εμφανίσεις του με το πορτογαλικό εθνόσημο στο στήθος. Αν και θα μπορούσε να χριστεί σκόρερ μόλις στο 8′ του αγώνα κόντρα στο Λιχτενστάιν, ο Ρονάλντο τελικά σημείωσε γκολ στο 51ο λεπτό, κάνοντας το 3-0.

Στην πρώτη φάση, το 1-0 πιστώθηκε στον Ζοάο Κανσέλο, μολονότι αρχικά πανηγύριζε ο CR7. Ωστόσο, η UEFA δεν καταλόγισε στον άσο της Αλ Νασρ το τέρμα, αλλά στον δεξιό μπακ της Μπάγερν Μονάχου. Δεν τον πτόησε αυτό όμως, μιας και ο ίδιος πέτυχε το γκολ με πέναλτι έξι λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου στο «Χοσέ Αλβαλάδε» της Σπόρτινγκ Λισαβόνας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Το ρεκόρ συμμετοχών του Κριστιάνο Ρονάλντο!