Πρόεδρος Φενέρμπαχτσε: «Ας πέσουμε κατηγορία αν χρειαστεί»! (vid)
Άρσεναλ: Σημαντική απουσία ενόψει του ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Σίτι!
Τσέλσι: Ο Στέρλινγκ αγνοεί τα χρήματα και δεν το… κουνάει από το Λονδίνο!
Μπρούνο Φερνάντες: «Αυτός ο κανόνας πρέπει να εξαφανιστεί»!
Για αυτό αποβλήθηκε ο Τσάβι – «Δώσε του κόκκινη! Απέβαλλε τον εδώ και τώρα» (pic)
Προκριματικά Μουντιάλ 2022

Δυστυχώς… δεν έγινε έκπληξη – Γαλλία και Ολλανδία έκαναν το καθήκον τους (vid)

Η Γαλλία... πήρε ένα σπουδαίο "διπλό" κόντρα στην Ιρλανδία, ενώ οι Ολλανδοί ξέσπασαν στον Γιβραλτάρ!

Γαλλία και Ολλανδία πήραν… σημαντικές και αναμενόμενες νίκες στον όμιλο που βρίσκεται και η Εθνική ομάδα της Ελλάδας! Οι Γάλλοι επικράτησαν με 1-0 εκτός έδρας της Ιρλανδίας, ενώ οι Ολλανδοί είχαν εύκολο έργο κόντρα στο Γιβραλτάρ!

Ιρλανδία Γαλλία 0-1

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες… δεν δημιούργησαν την παραμικρή φάση μπροστά από τις εστίες, ωστόσο οι γηπεδούχοι είχαν ενθουσιασμό και δυναμισμό, βάζοντας δύσκολα στην ομάδα του Ντεσάμπ, με το 0-0 να είναι το σκορ του πρώτου 45λεπτου.

Παρόλα αυτά οι Γάλλοι έδειξαν την ποιότητα τους με το “καλημέρα” στο δεύτερο ημίχρονο! Συγκεκριμένα, ο Παβάρ με ένα όμορφο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 50′, δίνοντας το προβάδισμα στους “τρικολόρ”!

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης όμως εν τέλει δεν τα κατάφεραν και η Γαλλία πήρε ένα σπουδαίο “διπλό” που την κρατά στην κορυφή του ομίλου, έχοντας 6 βαθμούς!

Κάνε LIKE στη νέα σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Ολλανδία – Γιβραλτάρ 3-0

Οι Ολλανδοί είχαν εύκολο έργο και πήραν μια… αναμενόμενη νίκη κόντρα στο Γιβραλτάρ με

Όπως αναμενόταν οι γηπεδούχοι.. “πυρπολούσαν” από νωρίς την εστία των φιλοξενούμενων και ο Μέμφις Ντεπάι κατάφερε στο 23′ να δώσει το προβάδισμα στους “οράνιε” με κεφαλιά. Πάντως ο γκολκίπερ του Γιβραλτάρ είχε ξεκάθαρη ευθύνη…

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ολλανδία σκόραρε και δεύτερο γκολ με τον Άκε στο 52′ κάνοντας το 2-0, κλειδώνοντας το τρίποντο. Στο 51′ το Γιβραλτάρ έμεινε με 10 παίκτες μετά από αποβολή του Γουόκερ. Ο Ακε σκόραρε και δεύτερο γκολ λίγα λεπτά πριν το τέλος.

Παρόλα αυτά η Ολλανδία… δεν είχε όρεξη και το 3-0 έμεινε μέχρι το τέλος!