Πρόεδρος Φενέρμπαχτσε: «Ας πέσουμε κατηγορία αν χρειαστεί»! (vid)
Άρσεναλ: Σημαντική απουσία ενόψει του ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Σίτι!
Τσέλσι: Ο Στέρλινγκ αγνοεί τα χρήματα και δεν το… κουνάει από το Λονδίνο!
Μπρούνο Φερνάντες: «Αυτός ο κανόνας πρέπει να εξαφανιστεί»!
Λουίς Ενρίκε, 2024
Για αυτό αποβλήθηκε ο Τσάβι – «Δώσε του κόκκινη! Απέβαλλε τον εδώ και τώρα» (pic)
Παρί Σεν Ζερμέν

Νέα παράσταση για Μέσι με την Αργεντινή – «Τρίμπαλο» και ξεπέρασε την 100αρα (vid)

Δεν σταματάει ο Λιονέλ Μέσι! Ο Αργεντινός σημείωσε χατ τρικ με την εθνική του ομάδα, έφθασε τα 102 γκολ και κυνηγάει τον Κριστιάνο Ρονάλντο.

Όταν η ψυχολογία του είναι καλή… φαίνεται! Ο Λιονέλ Μέσι διάγει την καλύτερη του περίοδο με την εθνική του ομάδα και αυτό αντικατοπτρίζεται στο χορτάρι. Ο Αργεντινός σούπερ σταρ δεν καταλαβαίνει ούτε από επίσημα, ούτε από φιλικά παιχνίδια. Αυτό που έχει μονάχα στο μυαλό του είναι πως θα προσφέρει χαρά στους συμπατριώτες του. Πως θα τους ανταποδώσει τη συγκίνηση που του χάρισαν κατά τη διάρκεια αλλά και το φινάλε του Mundial.

Κάνε LIKE στη νέα σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Πριν λίγες ημέρες κόντρα στον Παναμά ο Λιονέλ Μέσι σημείωσε το γκολ νούμερο 800 στην καριέρα του. Χθες βράδυ η Αργεντινή έδωσε το δεύτερο φιλικό της στα πάτρια εδάφη αντιμετωπίζοντας την αδύναμη Κουρασάο στο στάδιο «Madre de Ciudades» στο Σαντιάγο ντελ Εστέρο. Η ομάδα του Λιονέλ Σκαλόνι συνέτριψε τον αντίπαλο επικρατώντας με το εντυπωσιακό 7-0.

Διάβασε επίσης: Ρεάλ Μαδρίτης: Ρίχνει όλο το… χαρτί του καλοκαιριού σε έναν και μόνο στόχο

Ο αρχηγός της πρωταθλήτριας κόσμου άνοιξε το σκορ στο διεθνές φιλικό απέναντι στην ομάδα της Καραϊβικής στο 20ό λεπτό με δεξί σουτ από το σημείο του πέναλτι και έφτασε το ορόσημο των 100. Πρόσθεσε το 101ο με ένα πλασέ μέσα απ’ την περιοχή, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Νίκο Γκονζάλες και το 102ο μετά από μια εύκολη κούρσα. Η Αργεντινή προηγούνταν με 5-0 του Κουρασάο στο ημίχρονο, με τους Γκονζάλες και Έντσο Φερνάντες να βάζουν επίσης τα ονόματά τους στον πίνακα των σκόρερ. Ο Άνχελ Ντι Μαρία και ο Μοντιέλ διεύρυναν το προβάδισμα της Αργεντινής στο δεύτερο ημίχρονο, σημειώνοντας τα δικά τους τέρματα στο 78ο και 87ο λεπτό αντίστοιχα.

Ο αρχηγός της Αργεντινής υπολείπεται μόνο δύο θέσεις στη λίστα με τα περισσότερα διεθνή γκολ: ο Πορτογάλος Κριστιάνο Ρονάλντο με 122 και ο Ιρανός Αλί Νταέι, με 109 βρίσκονται στην πρώτη και τη δεύτερη θέση της λίστας.