Τσέλσι: Ο Ποτσετίνο ετοιμάζεται για μεγάλες επιτυχίες του χρόνου!
Non-stop προβλήματα στην Μπαρτσελόνα: Έξαλλος με τον Τσάβι ο Λεβαντόφσκι!
Λίβερπουλ: Τα λόγια του Κλοπ συγκινούν μέχρι και οπαδό της Έβερτον
Το έριξε στο φαΐ και τις μπύρες ο Ζίλε κι έχει κάνει μια κοιλιά ως το «Γουέμπλεϊ»!
Επίσημα το πιο πολύτιμο «διαμάντι» της Αγγλίας ο Πάλμερ! (pic)
Επίσημο: Απέλυσε τον Αλέγκρι η Γιουβέντους με συνοπτικές διαδικασίες!
Οριστικά στη Λίβερπουλ ο Άρνε Σλοτ, το ανακοίνωσε ο ίδιος! (vid)

Tαπεινός Γκουαρντιόλα: «Πρέπει να βελτιωθούμε, θα υποφέρουμε στο Μόναχο»

Ο Πεπ Γκουαρντιόλα ξέρει καλά πως η Μπάγερν Μονάχου θα τα δώσει όλα για την ανατροπή μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο στο Αλιάνζ Αρένα.

Η Μάντσεστερ Σίτι ήταν η μεγάλη θριαμβεύτρια του χθεσινοβραδυνού ντέρμπι στο Etihad. Οι «Πολίτες» σάρωσαν την Μπάγερν Μονάχου επικρατώντας με 3-0 στη πρώτη μεταξύ τους μάχη για τα προημιτελικά του Champions League. Οι «Πολίτες» ήταν απλά απολαυστικοί στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Πίεσαν ασφυκτικά τους Βαυαρούς, πέτυχαν τρία πανέμορφα γκολ και είχαν πολλές μεγάλες ευκαιρίες για να ανεβάσουν κι άλλο τον δείκτη του σκορ.

Κάνε LIKE στη νέα σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Η Μπάγερν Μονάχου προσπάθησε σε μεγάλο μέρος του αγώνα να φανεί ανταγωνιστική. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και αυτοί τις ευκαιρίες τους όμως καμία δεν κατέληξε στον επιθυμητό στόχο. Το τελικό 3-0 αφήνει στη γερμανική ομάδα ελάχιστες ελπίδες ενόψει του επαναληπτικού στο Μόναχο. Στη συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε πάντως, ο προπονητής της Μάντσεστερ Σίτι, Πεπ Γκουαρντιόλα έδειξε να μην πετάει στα σύννεφα. Ο Καταλανός τεχνικός περιμένει άλλη μια σκληρή μάχη στην Αλιάνζ Αρένα του Μονάχου. Γνωρίζοντας από πρώτο χέρι τον οργανισμό Μπάγερν ξέρει πως οι Βαυαροί δεν πρόκειται να πετάξουν… λευκή πετσέτα και θα παλέψουν μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο για την ανατροπή.

Διάβασε επίσης: H Aλ Νασρ τελείωσε τον Ρούντι Γκαρσία με… διαταγή Κριστιάνο!

Οι δηλώσεις του Πεπ Γκουαρντιόλα μετά το 3-0 της Σίτι επί της Μπάγερν

«Για 55-60’ ήταν κλειστό παιχνίδι. Υπήρχαν διαστήματα που η Μπάγερν ήταν καλύτερη από εμάς. Βρήκαμε ένα απίθανο γκολ με τον Ρόδρι. Δεν μπορούσαμε να ελέγξουμε τον Μουσιάλα και τον Γκνάμπρι, αλλά και τον ρυθμό των Σανέ και Γκνάμπρι. Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου ήταν καλύτεροι από εμάς. Είχαν ευκαιρίες. Στη συνέχεια, φέραμε στα μέτρα μας ορισμένες λεπτομέρειες και στα τελευταία λεπτά ήμασταν καλύτεροι. Πετύχαμε τρία φανταστικά γκολ. Ήταν ένα απίθανο αποτέλεσμα. Ξέρω τι σημαίνει η “Allianz Arena”. Πρέπει να αντιμετωπίσουμε το παιχνίδι αυτό ως κάτι νέο. Πρέπει να βελτιώσουμε ορισμένα πράγματα για να μην υποφέρουμε από την ποιότητα της Μπάγερν».