PODCAST: Θρυλικό έπος στο «Βίλα Παρκ» and more…
Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)
ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Νέο… πάρτι της Λεβερκούζεν – Όλα ανοι«Χ»τά στην Μασσαλία! (vids)
Killer ο Βιρτς που «εκτέλεσε» και τη Ρόμα! (vid)
ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ ο Έσε, 4-2 ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Τσέλσι «πάτησε» την Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Ισοφάρισε ο Ντιαμπί, ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ο Ελ Κααμπί! (vids)
Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Κάνει την Ευρώπη και πάλι να παραμιλάει ο Τζολάκης με αυτό που έπιασε! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)

Το απίθανο ΣΤΟΠ του Ρούντιγκερ στις καθυστερήσεις του Ρεάλ – Τσέλσι (vid)

Ο Αντόνιο Ρούντιγκερ άφησε τον Μέισον Μάουντ με το στόμα ανοιχτό!

Άλλη μια ευρωπαϊκή παράσταση για τη Ρεάλ Μαδρίτης το βράδυ της Μεγάλης Τετάρτης. Η «Βασίλισσα» επικράτησε με 2-0 της Τσέλσι μπροστά στο κοινό του Σαντιάγκο Μπερναμπέου και έβαλε γερές βάσεις πρόκρισης για τα ημιτελικά του Champions League. Εξαιρετική εμφάνιση από τους παίκτες του Κάρλο Αντσελότι από την αρχή μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα.

Κάνε LIKE στη νέα σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Επιθετικά η Ρεάλ Μαδρίτης δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες πέραν των δύο όμορφων γκολ που σημείωσε. Αμυντικά, με απόλυτο ηγέτη τον Αντόνιο Ρούντιγκερ οι Μαδριλένοι διαφύλαξαν το μηδέν και έκαναν πανδύσκολη τη ζωή των επιθετικών της Τσέλσι. Χαρακτηριστική φάση της μαχητικότητας των γηπεδούχων η φάση στο 93ο λεπτό του αγώνα. Η Τσέλσι προσπάθησε στις καθυστερήσεις να βρει το γκολ και να μειώσει σε 2-1 όμως ο Ρούντιγκερ με καταπληκτικό τάκλιν απομάκρυνε τον κίνδυνο στο σουτ του Μέισον Μάουντ. Ο Βρετανός επιθετικός σημάδευε εστία όμως ο Ρούντιγκερ έσωσε την ομάδα του με τρομερή επέμβαση.