Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα «κανόνια» ηχούν και η UEFA έθεσε το δίλημμα (pic)
Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Σιγά που θα άφηνε η Μπάγερν Μονάχου – Βρήκε ποιον θα αρπάξει από τη Λεβερκούζεν
H Ρεάλ Μαδρίτης έχει στα… χέρια της την καλύτερη «σκούπα» της La Liga (stats)
Μπαρτσελόνα: Οι τρεις εγγυήσεις του Λαπόρτα που άλλαξαν την απόφαση του Τσάβι
Κλοπ: «Τα κάναμε όλα λάθος με Έβερτον, συγνώμη από τους οπαδούς μας»

Λίβερπουλ – Τότεναμ: Ο Ζότα λύτρωσε τους παραλίγο αυτόχειρες «κόκκινους» στο 94′! (vid)

Ένα απίστευτο παιχνίδι έγινε στο «Άνφιλντ», με τη Λίβερπουλ να παίρνει τη νίκη στην εκπνοή του αγώνα με 4-3 επί της Τότεναμ και την προσπέρασε!

Η Λίβερπουλ γύρισε από την κόλαση στον παράδεισο και νίκησε με 4-3 την Τότεναμ χάρη σε γκολ του Ντιόγκο Ζότα στο 90+4′ κάνοντας σημαντικό βήμα για την έξοδό της στην Ευρώπη. Η ομάδα του Κλοπ απέκτησε τεράστιο προβάδισμα από νωρίς στο ματς, όταν και προηγήθηκε με 3-0 στο 15ο λεπτό, δείχνοντας πως θα κάνει περίπατο απέναντι στην Τότεναμ. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν δύο γκολ στη συνέχεια, με Κέιν και Σον, ο Ριτσάρλισον ισοφάρισε στις καθυστερήσεις κι ενώ όλα έδειχναν ισοπαλία, ο Ζότα χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους.

Οι κόκκινοι άνοιξαν το σκορ στο 3′ με τον Κέρτις Τζόουνς μετά από ασίστ του Αλεξάντερ Άρνολντ, ενώ ο Λουίς Ντίας έκανε το 2-0 δύο λεπτά αργότερα. Η Λίβερπουλ ολοκλήρωσε ένα απίστευτο κρεσέντο και στο 15′ ο Σαλάχ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 από το σημείο του πέναλτι.

Η Τότεναμ στη συνέχεια βρήκε τον τρόπο για να συνέλθει από το σοκ, καθώς ο Κέιν μείωσε σε 3-1 στο 40′ κι εκεί η κατάσταση έδειχνε να αλλάζει. Οι Λονδρέζοι είχαν δύο δοκάρια με Σον και Ρομέρο, ενώ στο 77′ ο Νοτιοκορεάτης έκανε το 3-2 κι έβαλε φωτιά στο ματς. Ενώ ο χρόνος κυλούσε υπέρ της Λίβερπουλ, ο αγώνας μπήκε στις καθυστερήσεις και στο 90+3′ ο Ριτσάρλισον βρέθηκε αμαρκάριστος σε πλεονεκτική θέση και με το κεφάλι ισοφάρισε σε 3-3, νομίζοντας πως έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας για την ομάδα του.

Με τη σέντρα όμως, ο Άλισον έκανε το βολέ, ο  Μόουρα γύρισε λανθασμένα την μπάλα προς τα πίσω και ο Ζότα μπήκε στην περιοχή κι έγραψε το 4-3 για τη Λίβερπουλ.