Ατλέτικο Μαδρίτης: Πάει για… λίφτινγκ στην επίθεση το καλοκαίρι!
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Το μεγάλο πρόβλημα με Ράσφορντ!
Η Ίντερ πήρε το πρωτάθλημα και… χαλάρωσε! (vid)
Ξεκάθαρος ο Τσάβι: «Ας ξεχάσουμε γρήγορα τη φετινή σεζόν που ήταν σκέτη ντροπή»
Δυνάστης της Ρεάλ ο Φλορεντίνο Πέρεθ, ξεπέρασε τον αείμνηστο Σαντιάγο Μπερναμπέου!
«Τάπωσε» τον Ρόι Κιν ο Χάαλαντ με απαξιωτική ατάκα!
Μεγάλη κίνηση από την Μπαρτσελόνα: Υποκλίθηκε στη Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Αλ Νασρ: On fire o Κριστιάνο με το «τέλειο» χατ-τρικ! (vids)
Στη Ρεάλ Μαδρίτης πρώτα γέλασαν με τα χάλια της Μπαρτσελόνα και μετά πανηγύρισαν το πρωτάθλημα! (pic)
Διπλό δώρο* Πάσχα από την Betsson
Με «ντόρτια» στην Μπαρτσελόνα έστεψε πρωταθλήτρια τη Ρεάλ η Χιρόνα και πέρασε στο Champions League! (vid)
Ο Χάαλαντ ΓΛΕΝΤΗΣΕ τη Γουλβς και «βλέπει» το Πρωτάθλημα! (vid)
Premier League

Λίβερπουλ – Φούλαμ: Ο Σαλάχ κρατά το όνειρο ζωντανό (vid)

Το τέρμα του Μοχάμεντ Σαλάχ έφθανε και περίσσευε στη Λίβερπουλ για να κερδίσει (1-0) τη Φούλαμ στο Άνφιλντ.

Με πρωταγωνιστή τον Μοχάμεντ Σαλάχ η Λίβερπουλ πήρε τη νίκη κόντρα στη Φούλαμ, συνέχισε το νικηφόρο σερί και παρέμεινε ζωντανή στο κυνήγι του θαύματος της 4αδας του πρωταθλήματος. Μέτρια ως κακή η Φούλαμ στο Άνφιλντ.

34η στροφή της Premier League και η Λίβερπουλ φιλοξένησε στο Άνφιλντ τη Φούλαμ. Οι «Κόκκινοι» ήθελαν να πάρουν άλλη μία νίκη και να συνεχίσουν να κρατούν ζωντανό το όνειρό για την έξοδο στο επόμενο Champions League. Από την άλλη η Φούλαμ προχωρά στη σεζόν όντας ουσιαστικά αδιάφορη αφού βρίσκεται στα μισά του βαθμολογικού πίνακα μη κυνηγώντας κάτι περισσότερο στα παιχνίδια που απομένουν.

Η Λίβερπουλ με τους Νούνιες, Σαλάχ και Ντίαζ προσπάθησε από την αρχή να επιτεθεί και να βάλει τη δική της σφραγίδα στο παιχνίδι. Γρήγορες εναλλαγές της μπάλας και σωστή διαχείριση των κατοχών έφεραν την ομάδα του Κλοπ αρκετές φορές στην περιοχή της Φούλαμ. Καμία όμως από τις επιθέσεις δεν ήταν ικανή να φέρει το γκολ που έψαχναν οι γηπεδούχοι. Όλα αυτά μέχρι το 39′ όταν ο Ντιόπ κατεδάφισε τον Νούνιες μέσα στη μεγάλη περιοχή των Λονδρέζων. Ο διαιτητής υπέδειξε το πέναλτι και ο Σαλάχ με ψυχραιμία βρήκε τον στόχο κάνοντας το 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες κατέβασαν ταχύτητα. Η Λίβερπουλ έδωσε τη μπάλα στη Φούλαμ, με τους φιλοξενούμενους να έχουν τις στιγμές τους όμως όχι κάτι το ιδιαίτερο. Το δεύτερο ημίχρονο σε γενικές γραμμές ήταν κακό. Λίγες καλές φάσεις και ανούσια κατοχή της μπάλας και από τις δύο ομάδες. Το 1-0 παρέμεινε φυσιολογικά μέχρι το τέλος. Η Λίβερπουλ πανηγύρισε άλλη μία νίκη. Ένα τρίποντο που τη φέρνει στο -4 από την προνομιούχο 4αδα της βαθμολογίας.