Ατλέτικο Μαδρίτης: Πάει για… λίφτινγκ στην επίθεση το καλοκαίρι!
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Το μεγάλο πρόβλημα με Ράσφορντ!
Η Ίντερ πήρε το πρωτάθλημα και… χαλάρωσε! (vid)
Ξεκάθαρος ο Τσάβι: «Ας ξεχάσουμε γρήγορα τη φετινή σεζόν που ήταν σκέτη ντροπή»
Δυνάστης της Ρεάλ ο Φλορεντίνο Πέρεθ, ξεπέρασε τον αείμνηστο Σαντιάγο Μπερναμπέου!
Μεγάλη κίνηση από την Μπαρτσελόνα: Υποκλίθηκε στη Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Νάπολι

Η πρωταθλήτρια έφαγε «χαστούκι» από την Μόντσα – Την… πλήγωσε ο πρώην! (vid)

Η Νάπολι τα βρήκε σκούρα στην εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στην Μόντσα, η οποία έκανε μια εξαιρετική εμφάνιση!

Σπουδαία νίκη για την Μόντσα, η οποία και επικράτησε με 2-0 εντός έδρας της Νάπολι, με τους πρωταθλητές να πραγματοποιούν μια μέτρια εμφάνιση. Πενέμορφα γκολ από τους γηπεδούχους και τον Πετάνια να “πληγώνει” την πρώην του ομάδα.

Η Νάπολι ξεκίνησε με αρκετές… αλλαγές το ματς καθώς ο Σπαλέτι προχώρησε σε ένα μεγάλο rotation και αυτό το εκμεταλλεύτηκε και η Μόντσα, η οποία και είχε την κατοχή της μπάλας στο ξεκίνημα της αναμέτρησης.

Η πίεση προς τα καρέ των Ναπολιτάνων έφερε εν τέλει το γκολ για την Μόντσα, η οποία και στο 18′ σκόραρε με τον Μότα για το 1-0. Ένα πανέμορφο γκολ από τους γηπεδούχους, οι οποίοι άλλαξαν υποδειγματικά την μπάλα και την εμφάνισαν στα δίχτυα των Ναπολιτάνων.

Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου με τους πρωταθλητές να… μην δημιουργούν την παραμικρή ευκαιρία.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σπαλέτι έριξε στον αγωνιστικό χώρο τον Κβαρατσχέλια και η εικόνα της ομάδας του άλλαξε προς το καλύτερο. Παρόλα αυτά οι “παρτενοπέι” δέχθηκαν και δεύτερο γκολ στο 54′ με τον Πετάνια να “πληγώνει” την πρώην ομάδα του και να γράφει το 2-0.

Στην συνέχεια η Νάπολι έχασε πολλές ευκαιρίες για να μειώσει στο σκορ και ο Σπαλέτι είχε πολλά παράπονα από τον ρέφερι για τουλάχιστον δύο περιπτώσεις πέναλτι που δεν δόθηκαν υπέρ της ομάδας του.

Το 2-0 έμεινε μέχρι το τέλος και σίγουρα αυτό το αποτέλεσμα δείχνει την ποιότητα της Μόντσα, ενώ όπως είναι λογικό η Νάπολι έχει χαλαρώσει μετά την μαθηματική κατάκτηση του τίτλου, κάτι που όμως δεν άρεσε στον Σπαλέτι.