Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Primera División

Νίκη γοήτρου η Ρεάλ αφιερωμένη αποκλειστικά στον Βινίσιους! (vid)

Σβηστά πλην δύσκολα η Ρεάλ Μαδρίτης ξεπέρασε το εμπόδιο της Ράγιο Βαγεκάνο με 2-1, μια νίκη αφιερωμένη στον Βινίσιους.

Αν έβλεπε κανείς το ματς της Ρεάλ Μαδρίτης με τη Ράγιο Βαγεκάνο, κάλλιστα θα έλεγε πως οι γηπεδούχοι έκαναν αγγαρεία. Ναι, το πρωτάθλημα χάθηκε, η τετράδα όχι, συνεπώς δεν έχει κάτι άλλο να χάσει η «βασίλισσα». Όμως η πραγματικότητα είχε να κάνει με το γεγονός ότι ο Βινίσιους δεν ήταν στο χορτάρι, αλλά στα επίσημα πλάι στον Φλορεντίνο Πέρεθ. Διότι αυτά που άκουσε στο «Μεστάγια» στην ήττα με 1-0 της Ρεάλ, δεν θα τα ξεχάσει ποτέ. Ούτε οι συμπαίκτες του ούτε ο κόσμος της Ρεάλ, ούτε κανείς.

Το τελικό 2-1 ήρθε και για τον Βραζιλιάνο αστέρα των Μαδριλένων. Που διαμορφώθηκε προς το τέλος της αναμέτρησης από τον συμπατριώτη του, τον Ροντρίγκο. Με γκολ του στο 89΄ η Ρεάλ επικράτησε στο «Μπερναμπέου» με 2-1 της Ράγιο κι εξακολουθεί να έχει το προβάδισμα έναντι της Ατλέτικο για την 2η θέση, ενώ από την άλλη οι φιλοξενούμενοι έχουν πια μόνο μαθηματικές ελπίδες για την 7η θέση, που δίνει το τελευταίο ευρωπαϊκό «εισιτήριο».

Κάνε LIKE στη σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας Γκολ! Ο Federico Valverde στρώνει την μπάλα στο πιάτο για τον Karim Benzema (Ρεάλ Μαδρίτης), ο οποίος σκοράρει από κοντά. Είναι το 1:0.

Στο 31ο λεπτό ο Καρίμ Μπενζεμά ύστερα από ασίστ του Φεντερίκο Βαλβέρδε άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι. Ο Γάλλος αρχηγός της Ρεάλ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου παραλίγο να κάνει το 2-0, αλλά ο Ντιμιτρίεφσκι του είπε όχι.

Η χαλάρωση της Ρεάλ έκανε την εμφάνισή της στο δεύτερο μέρος, γεγονός που εκμεταλλεύτηκε έστω και αργά η Ράγιο. Ο Ραούλ ντε Τομάς ισοφάρισε στο 84′ μην πανηγυρίζοντας το γκολ του αφού έχει περάσει και από τη Ρεάλ Μαδρίτης. Η χαρά της ομάδας του δεν κράτησε για πολύ μιας και ο Ροντρίγκο με ωραίο πλασέ έκανε το τελικό 2-1 στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου».