Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!
Ίντερ

Σε τρελά κέφια η Ίντερ και… δικό της το ντέρμπι κόντρα στην Αταλάντα! (vid)

Η Ίντερ πήρε μια δύσκολη νίκη επί της Αταλάντα με 3-2 και έδειξε πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση!

Μεγάλη νίκη για την Ίντερ, η οποία και επικράτησε με 3-2 της Αταλάντα στο Μιλάνο και ανέβηκε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας και στους 69 βαθμούς. Κινδυνεύει να μείνει εκτός 6αδας η Αταλάντα.

Κάνε LIKE στη νέα σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Με το “καλημέρα” στο ματς η Ίντερ πήρε το προβάδισμα με τον Ρομέλου Λουκάκου να κάνει το 1-0 και… να τρελαίνεται. Σαν να μην έφτανε για αυτό όμως οι “νερατζούρι” σκόραραν και δεύτερο γκολ στο 3′ με τον Μπαρέλα να γράφει το 2-0! Τρίλεπτο εφιάλτης για την Αταλάντα…

Η Ίντερ συνέχισε να πιέζει και για ένα τρίτο γκολ, όμως η Αταλάντα πέρασε στην αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου και έδωσε ένα άλλο ενδιαφέρον στο ματς, καθώς στο 36′ ο Πάσαλιτς μείωσε σε 2-1, το οποίο ήταν και σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι νερατζούρι είχαν το πάνω χέρι από το ξεκίνημα και… ήθελαν να κλειδώσουν αυτό το τρίποντο! Τα λεπτά περνούσαν και οι φιλοξενούμενοι ήλπιζαν στην ισοφάριση.

Παρόλα αυτά ο Λαουτάρο Μαρτίνεζ τους έκοψε τα… φτερά, καθώς στο 77΄ο Λαουτάρο Μαρτίνεζ έκανε το 3-1. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν σε καμία περίπτωση να… επιστρέψουν μετά το γκολ του Αργεντινού επιθετικού και η ομάδα του Ιντζάγκι έκανε συντήρηση δυνάμεων. Το μόνο που κατάφερε η Αταλάντα ήταν να μειώσει σε 3-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Το 3-1 έμεινε μέχρι το τέλος και η Ίντερ απέδειξε μετά την κατάκτηση και του Κυπέλλου, πως είναι σε εξαιρετική κατάσταση!