Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Η Μπαρτσελόνα είναι κοντά στο να πάρει… τσάμπα τον «εγκέφαλο» της Άρσεναλ!
Οριστική απόφαση – «Ακύρωσε» την Μπάγερν και θέλει μόνο Ρεάλ!
Άρσεναλ: Ο Αρτέτα έχει βρει ποιοι επιθετικοί τον ενδιαφέρουν από τώρα!
Μπαρτσελόνα, τον έδιωξες σαν άχρηστο – Τώρα γίνεται μάχη για την απόκτηση του!
Μπαρτσελόνα: Γιαμάλ… η εκτόξευση – Τα δύο στοιχεία που δείχνουν την εξέλιξη του!
Ποτσετίνο: «Είναι τέρμα λυπημένος! Δώσαμε τόσα χρήματα και έπαιξε μόλις 30’»
Οι δέκα πιο ακριβοί ποδοσφαιριστές στον κόσμο – Λείπουν οι… GOAT (pic)
Φελίπε Μέλο προς Άλβες- Ρομπίνιο: «Αν είχατε βιάσει τη δική μου κόρη θα σας είχα σκοτώσει»
Ο Ντάνι Άλβες μόλις βγήκε από τη φυλακή έκανε το πάρτι της ζωής του!
Ο Ρόδρι κουβαλάει ένα από τα πιο… ακραία σερί που έχουμε δει!
Μπαρτσελόνα

3αρα η Μπαρτσελόνα στο αντίο Μπούσκετς – Άλμπα στο Καμπ Νου (vid)

Με εξαιρετική εμφάνιση η Μπαρτσελόνα έκλεισε ιδανικά τις φετινές της εμφανίσεις στο Καμπ Νου επικρατώντας με το ευρύ 3-0 της Μαγιόρκα.

Ναι, αυτή ήταν εμφάνιση πρωταθλήτριας! Η Μπαρτσελόνα με πολύ όρεξη και τους Άλμπα και Μπούσκετς να παίζουν για τελευταία φορά στο Καμπ Νου διέλυσε την Μαγιόρκα με 3-0 και έκλεισε ιδανικά τις εμφανίσεις της εντός έδρας για τη φετινή σεζόν. Άνσου Φάτι και Γκάβι υπέγραψαν τη νίκη για την ομάδα του Τσάβι με τρία υπέροχα τέρματα. Η Μαγιόρκα από την αρχή μέχρι το τέλος του αγώνα είχε παθητικό ρόλο.

Η Μπαρτσελόνα φιλοξένησε την εξαιρετική φέτος Μαγιόρκα στο Καμπ Νου στα πλαίσια της 37ης αγωνιστικής της La Liga. Οι Καταλανοί ήθελαν να κλείσουν με νίκη απόψε τις εντός έδρας υποχρεώσεις τους καθώς αποχαιρετούσαν τους Άλμπα και Μπούσκετς αλλά και το Καμπ Νου. Θυμίζουμε πως οι δύο ποδοσφαιριστές αποχωρούν με το τέλος της σεζόν ενώ η Μπαρτσελόνα του χρόνου λόγω ανακαίνισης του Καμπ Νου θα παίξουν τα εντός έδρας ματς τους στο Μονζουίκ.

Η ομάδα του Τσάβι ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο το παιχνίδι με τον Φάτι να σκοράρει μόλις στο 1ο λεπτό του αγώνα. Ο νεαρός επιθετικός με έξοχο τρόπο παραβίασε την εστία της Μαγιόρκα και σήκωσε το γήπεδο στο… πόδι. Στο 14′ τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα για τους νησιώτες, με τους φιλοξενούμενους να μένουν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω της απευθείας κόκκινης κάρτας που δέχθηκε ο Ντιεχίου.

Η Μπαρτσελόνα είχε την ευκαιρία να απλοποιήσει περισσότερο την κατάσταση πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο. Στο 24′ και πάλι ο Φάτι πάτησε την αντίπαλη περιοχή και με όμορφο τελείωμα έκανε το 2-0. Αυτό μάλιστα ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Απόλυτη κυρίαρχος του παιχνιδιού η γηπεδούχος ομάδα. Στο δεύτερο ημίχρονο η κατάσταση δεν άλλαξε. Όλα εξελίσσονταν ομαλά για τους «μπλαουγκράνα». Αρκετές όμορφες φάσεις στα καρέ της Μαγιόρκα. Ένα όμορφο γκολ του Γκάβι για το 3-0 και τα αντίο των Μπούσκετς και Άλμπα. Υπέροχες εικόνες από τη Βαρκελώνη. Τελικό σκορ 3-0!