Ρεσιτάλ αστοχίας η Παρί, με βραχεία κεφαλή η Ντόρτμουντ για τελικό! (vids)
Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
O Κόντε θέλει την μεγάλη επιστροφή στην Τσέλσι!
Μαρτύρησε τον Ζιρού ο προπονητής του: «Φεύγει για MLS»

Τότεναμ – Γιουνάιτεντ: «Διαβολικός» Ποστέκογλου, διψασμένα «Σπιρούνια» (vid)

Πρώτο παιχνίδι με ομάδα του Big6, πρώτη μεγάλη επιτυχία για τον Άγγελο Ποστέκογλου. Η Τότεναμ επικράτησε 2-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη.

Η Τότεναμ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι του Big6 του Νησιού κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το απόγευμα του Σαββάτου στο Λονδίνο. Τα «Σπιρούνια» άντεξαν στην πίεση των αντιπάλων τους στο πρώτο ημίχρονο. Βγήκαν μπροστά στην επανάληψη και με τους Σαρ και Ντέιβις πλήγωσαν τους «Κόκκινους Διαβόλους» πανηγυρίζοντας μια καθαρή νίκη που δίνει μεγάλη ψυχολογία.

Ένα ημίχρονο για κάθε ομάδα στο Λονδίνο! Τότεναμ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ διασταύρωσαν τα ξίφη τους στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Premier League. Μια κλασική μονομαχία των αγγλικών γηπέδων με δύο παραδοσιακές δυνάμεις που φέτος θέλουν το κάτι παραπάνω σε σχέση με πέρυσι. Από τη μία ο Άγγελος Ποστέκογλου από πλευράς Τότεναμ και από την άλλη ο Έρικ Τεν Χαγκ για τη Γιουνάιτεντ.

Στο πρώτο μέρος του αγώνα οι φιλοξενούμενοι ήταν σαφώς καλύτεροι από τους αντιπάλους τους. Με τον Μπρούνο Φερνάντες τις περισσότερες φορές σε ρόλο δημιουργού προσπάθησαν να παραβιάσουν την εστία του Βικάριο, οι φάσεις που δημιούργησαν όμως δεν έφεραν το επιθυμητό αποτέλεσμα. Μοιραία το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε στο 0-0. Στην επανάληψη, η Τότεναμ ανέβασε ταχύτητα και πήρε μέτρα στο γήπεδο.

Μόλις στο 49′ κατάφερε μάλιστα να πατήσει περιοχή και να κεραυνοβολήσει τα δίχτυα του Ονάνα. Σκόρερ για τους Λονδρέζους ο ταλαντούχος Σαρ, το πρώτο τέρμα του Σενεγαλέζου με τη φανέλα της Τότεναμ και τι γκολ! Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια επέβαλλαν τον δικό τους ρυθμό στο παιχνίδι. Η Γιουνάιτεντ κατέρρευσε αγωνιστικά, ξέμεινε από ιδέες και το μόνο που έμενε ήταν να δεχθεί και ένα δεύτερο καταδικαστικό τέρμα. Αυτό τελικά ήρθε στο 83′ με τον Ντέιβις να σουτάρει και τον Λισάντρο να στέλνει άθελά του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος. Σπουδαία νίκη για την Τότεναμ, σπουδαία νίκη για τον Ποστέκογλου, 2-0.