Ατλέτικο Μαδρίτης: Η νέα εντυπωσιακή εντός έδρας εμφάνιση! (pic)
Μπάγερν: Ηχηρή απουσία ενόψει Ρεάλ – Θα κάνει πάρτι ο… Βινίσιους!
Ρούντιγκερ: «Τα.. έκανα πάνω μου μέχρι τα 15! Όλα τα έριχνα στο κρεβάτι»
Ο Ζιντάν μίλησε: «Ρεάλ VS Μπάγερν και το φαβορί είναι…»
Bundesliga: «Για αυτό η Ντόρτμουντ θα κερδίσει την Παρί Σεν Ζερμέν»!
Τσέλσι: «Τελειώνει» τον Ποτσετίνο – Σε συζητήσεις με τον πρώτο της στόχο!
«Ρεάλ Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα κινδυνεύουν με αποκλεισμό από την UEFA»!
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Διάβολε… μία Γιουνάιτεντ – Ανατροπάρα κόντρα στην Νότιγχαμ του Μαρινάκη! (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς αλλά κατάφερε να πάρει τελικά την νίκη με την ολική ανατροπή.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φιλοξένησε την Νότιγχαμ Φόρεστ, μετά την ήττα από την Τότεναμ. Οι παίκτες του Έρικ Τεν Χαγκ βρέθηκαν από τα πρώτα τέσσερα λεπτά του αγώνα πίσω στο σκορ με 0-2 και όλα έδειχναν πως θα ήταν ακόμη ένα δύσκολο απόγευμα για τους «Κόκκινους Διαβόλους». Ωστόσο, η Γιουνάιτεντ αντέδρασε και κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή, παίρνοντας τελικά την νίκη με 3-2.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προσπάθησε να ξεκινήσει δυναμικά τον αγώνα, κερδίζοντας ένα κόρνερ στο πρώτο λεπτό του αγώνα. Αλλά τελικά μόνο ιδανικά δεν κύλησε η αρχή του αγώνα για τους «Κόκκινους Διαβόλους», από την στιγμή που από το 2′ έμειναν πίσω στο σκορ. Η άμυνα των φιλοξενούμενων απομάκρυνε την μπάλα και ο Αβονίγι την πήρε και έτρεξε κυριολεκτικά ολόκληρο το γήπεδο ανενόχλητος. Μπήκε μέχρι την περιοχή του Ονάνα και πλάσαρε εύκολα, κάνοντας το 0-1. Μάλιστα, δεν άργησε να γίνει και το 0-2. Στο τέταρτο λεπτό, ο Μπόλι πήρε την κεφαλιά από την εκτέλεση φάουλ του συμπαίκτη του και νίκησε και αυτός τον Καμερουνέζο γκολκίπερ, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του. Γιουνάιτεντ

Η Γιουνάιτεντ αντέδρασε και έκανε την ανατροπή

Η ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ σύνελθε γρήγορα από τα γκολ και έβγαλε αντίδραση, δημιουργώντας μερικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει. Τελικά, αυτό το κατάφερε στο 17′, όταν ο Έρικσεν σούταρε από το γύρισμα του Ράσφορντ, διαμορφώνοντας το 1-2 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Κασεμίρο ισοφάρισε γρήγορα, καθώς στο 52′ ο Φερνάντες την γύρισε με το κεφάλι στον Βραζιλιάνο, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να την στείλει στην κενή εστία για το 2-2. Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» πήραν αριθμητικό πλεονέκτημα στο 67′ με την κόκκινη του Γουόραλ και δεν άργησαν να το εκμεταλλευτούν. Στο 76′ ο Φερνάντες εκτέλεσε ένα αμφισβητούμενο πέναλτι, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ολοκλήρωσε την ολική ανατροπή, κάνοντας το 3-2.

Τελικά, μέχρι την λήξη του αγώνα δεν άλλαξε κάτι, με την ομάδα του Μαρινάκη να μην βρίσκει το γκολ της ισοφάρισης και έτσι τελικά η Γιουνάιτεντ πήρε την νίκη και το τρίποντο.