Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)
ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Νέο… πάρτι της Λεβερκούζεν – Όλα ανοι«Χ»τά στην Μασσαλία! (vids)
Killer ο Βιρτς που «εκτέλεσε» και τη Ρόμα! (vid)
ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ ο Έσε, 4-2 ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Τσέλσι «πάτησε» την Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Ισοφάρισε ο Ντιαμπί, ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ο Ελ Κααμπί! (vids)
Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Κάνει την Ευρώπη και πάλι να παραμιλάει ο Τζολάκης με αυτό που έπιασε! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)
Κατά πατέρα κατά γιο: Ανανέωσε με τα τσικό της Ρεάλ ο Μαρσέλο τζούνιορ
Μάντσεστερ Σίτι

Σέφιλντ-Σίτι: Ο Χάαλαντ έγινε… άνθρωπος – Έχασε το πέναλτι των «Πολιτών»! (vid)

Κι όμως δεν είναι... μηχανή: Ο Έρλινγκ Χάαλαντ αστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε η Μάντσεστερ Σίτι.

Η Μάντσεστερ Σίτι κατέκτησε πέρσι το treble. Οι… στρατιώτες του Πεπ Γκουαρντιόλα κατάφεραν να τερματίσουν πρώτοι στο Πρωτάθλημα, αφού η Άρσεναλ… έμεινε από βενζίνη, στο Κύπελλο κέρδισαν στον τελικό εύκολα την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και στο Champions League δυσκολεύτηκαν αλλά με το γκολ του Ρόδρι επικράτησαν απέναντι στην Ίντερ.

Φυσικά, οι «Πολίτες» θέλουν να υπερασπιστούν τους τίτλους τους και έχουν αρχίσει με τον καλύτερο τρόπο. Στην πρώτη αγωνιστική της σεζόν νίκησε με 0-3 την Μπέρνλι ενώ μία εβδομάδα μετά επικράτησε με 1-0 απέναντι στην Νιούκαστλ. Για την τρίτη αγωνιστική φιλοξενήθηκε από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Χάαλαντ

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ απέδειξε πως είναι… άνθρωπος και όχι ρομπότ

Στο πρώτο ημίχρονο, η Μάντσεστερ Σίτι ήταν καλύτερη και μπόρεσε να στείλει και την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 35′, οι γηπεδούχοι παραχώρησαν πέναλτι και την εκτέλεση ανέλαβε ο Έρλινγκ Χάαλαντ. Φυσικά, όλοι περίμεναν πως η μπάλα θα καταλήξει στα δίχτυα, αλλά τελικά αυτό δεν έγινε.

Ο Νορβηγός επιθετικός ξεγέλασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και τον έστειλε στην άλλη μεριά, αλλά ο ίδιος δεν μπόρεσε να σκοράρει, αφού σούταρε την μπάλα στο δοκάρι. Έτσι, το 0-0 έμεινε μέχρι την λήξη του ημιχρόνου, με τον Χάαλαντ να έχει χάσει την μεγαλύτερη ευκαιρία της αναμέτρησης.