Κριστιάνο, δεν είσαι εσύ… αυτός: Έχασε σίγουρο γκολ ο CR7! (vid)
Φεύγει… βράδυ από την Άρσεναλ ο Ράμσντεϊλ: Βρήκε ήδη άλλη ομάδα!
Λούκα Μόντριτς: Η χειρότερη μεταγραφή που έγινε ο μεγαλύτερος θρύλος!
ΕΚΤΑΚΤΟ: Ο Μόντριτς ανακοίνωσε την απόφασή του στη Ρεάλ!
Ρεάλ Μαδρίτης: Θέλει πίσω το «διαμάντι» που… λάμπει στη Χιρόνα!
Η Τσέλσι έχει βρει τον ιδανικό παίκτη για τη μεσαία της γραμμή!

Τη Λίβερπουλ δεν θα την ξεγράφεις! Τη Λίβερπουλ! (vid)

Η Λίβερπουλ πήρε μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Νιούκαστλ με σκορ 2-1 ενώ έχανε από νωρίς και αγωνιζόταν με δέκα παίκτες.

Η Λίβερπουλ είναι η ομάδα των ανατροπών. Είναι αυτή που πάει κόντρα στη λογική. Τα παραδείγματα πολλά και διαφορετικά. Σίγουρα ένα από αυτά θα είναι από εδώ και πέρα το εκτός έδρας ματς με τη Νιούκαστλ στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Premier League.

Οι παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ δεν τα παράτησαν ποτέ. Και ας ήταν πίσω στο σκορ. Και ήταν με δέκα παίκτες. Οι «κόκκινοι» έφεραν τα πάντα όλα… τούμπα και επικράτησαν εκτός έδρας με σκορ 2-1 χάρη στα τέρματα του Νούνιες στα τελευταία δέκα λεπτά της αναμέτρησης.

Από τα πρώτα λεπτά φαινόταν ότι το παιχνίδι θα ήταν κλειστό και θα είχε λίγες φάσεις να προσφέρει -ασχέτως που στο τέλος του πρόσφερε τόσα πολλά και πλούσια συναισθήματα- τα λάθη και από τις δύο πλευρές ήταν πολλά και έτσι δεν μπορούσε εύκολα το παιχνίδι να πιάσει ρυθμό.

Όμως, το τέρμα της Νιούκαστλ στο 25′ από τον Γκόρντον ήταν αρκετό, ώστε να δώσει δύναμη και παλμό στις εξέδρες του «Σεντ Τζέιμς Παρκ» που περίμενε πώς και πώς μία τέτοια στιγμή. Μάλιστα, τα πράγματα για τη Λίβερπουλ έγιναν ακόμη πιο δύσκολα στο 28′ όταν ο Φαν Ντάικ πήρε απευθείας κόκκινη κάρτα με τον ίδιο, αλλά και πολλούς συμπαίκτες του να διαμαρτύρονται για την εν λόγω απόφαση. Μία απόφαση που σίγουρα θα συζητηθεί από εδώ και πέρα τις επόμενες ημέρες.

Η Νιούκαστλ θα μπορούσε να σημειώσει και δεύτερο γκολ όταν στο 36΄ο Αλμιρόν έφτασε πολύ κοντά. Αλλά είδε τον Άλισον να τον σταματάει εντυπωσιακά. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Λίβερπουλ συνέχιζαν να τα δίνουν όλα και εν τέλει κατάφεραν να τα πάρουν και… όλα χάρη στον Νούνιες.

Ο ταλαντούχος φορ πέρασε σαν αλλαγή στη θέση του ΜακΆλιστερ στο 77′ και δεν άργησε να κάνει τη διαφορά. Ο Λατίνος φορ ισοφάρισε στο 81′ και ήταν αυτός που έφερε τα πάνω- κάτω στο 93′ για τη Λίβερπουλ που πήρε μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη και έστειλε προς όλους ένα μήνυμα ότι δεν πρέπει να την ξεγράφουν!