Η Ίντερ πήρε το πρωτάθλημα και… χαλάρωσε! (vid)
Ξεκάθαρος ο Τσάβι: «Ας ξεχάσουμε γρήγορα τη φετινή σεζόν που ήταν σκέτη ντροπή»
Δυνάστης της Ρεάλ ο Φλορεντίνο Πέρεθ, ξεπέρασε τον αείμνηστο Σαντιάγο Μπερναμπέου!
«Τάπωσε» τον Ρόι Κιν ο Χάαλαντ με απαξιωτική ατάκα!
Μεγάλη κίνηση από την Μπαρτσελόνα: Υποκλίθηκε στη Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Αλ Νασρ: On fire o Κριστιάνο με το «τέλειο» χατ-τρικ! (vids)
Στη Ρεάλ Μαδρίτης πρώτα γέλασαν με τα χάλια της Μπαρτσελόνα και μετά πανηγύρισαν το πρωτάθλημα! (pic)
Διπλό δώρο* Πάσχα από την Betsson
Με «ντόρτια» στην Μπαρτσελόνα έστεψε πρωταθλήτρια τη Ρεάλ η Χιρόνα και πέρασε στο Champions League! (vid)
Ο Χάαλαντ ΓΛΕΝΤΗΣΕ τη Γουλβς και «βλέπει» το Πρωτάθλημα! (vid)
Χιρόνα – Μπαρτσελόνα: Μαγικός Πόρτου και η Ρεάλ ήδη πανηγυρίζει! (vids)
Στην Premier League η Ίπσουιτς μετά από 22 χρόνια!
Χατ-τρικ στο ημίχρονο από τον Χάαλαντ και «καθαρίζει» η Σίτι τη Γουλβς! (vids)
Και ποιος δεν δάκρυσε με τη χειρονομία του Ρόις στο τέλος! (vids)
Ίντερ

Άνοιξε… λογαριασμό ο Τουράμ με κεφαλιά «κεραυνό»! (vid)

Η Ίντερ κατάφερε να προηγηθεί απέναντι στην Φιορεντίνα, με τον Μάρκους Τουράμ να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ για τους «Νερατζούρι».

Η Ίντερ ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο την πορεία της στο Πρωτάθλημα. Η ομάδα του Ιντζάγκι στο πρώτο παιχνίδι της σεζόν φιλοξένησε την Μόνζα και επικράτησε με 2-0. Στην επόμενη αγωνιστική ταξίδεψε στην Σαρδηνία και πήρε ακόμη ένα τρίποντο με το ίδιο σκορ.

Για την τρίτη αγωνιστική της Serie A η Ίντερ φιλοξένησε την Φιορεντίνα σε ένα μεγάλο ματς. Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και έχασε αρκετές ευκαιρίες για να… καθαρίσουν από τα πρώτα 45 λεπτά τον αγώνα. Τελικά, οι παίκτες του Ιντζάγκι κατάφεραν να βρουν τα δίχτυα. Ίντερ

Ο Μάρκους Τουράμ άρχισε να… καρφώνει και στην Ιταλία

Στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης, οι «Νερατζούρι» άλλαξαν όμορφα την μπάλα, η οποία κατέληξε στον ΝτιΜάρκο. Ο Ιταλός αμυντικός γέμισε την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή και ο Μάρκους Τουράμ άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση αλλά και… λογαριασμό με την φανέλα της Ίντερ.

Θυμίζουμε πως ο ιταλικός σύλλογος απέκτησε τον 26χρονο ως ελεύθερο αφού δεν ανανέωσε το συμβόλαιό του με την Μπορούσια Μενχενγκλάντμπαχ. Το συμβόλαιό του με την Ίντερ έχει διάρκεια μέχρι το 2028 και η χρηματιστηριακή του αξία φτάνει τα 32 εκατομμύρια ευρώ. Τέλος, σημειώνεται πως στα πρώτα του δύο ματς είχε μοιράσει μία ασίστ.