Ολυμπιακός: Αποθέωση για τους θριαμβευτές του Μπέρμιγχαμ στο «Ελ. Βενιζέλος»
PODCAST: Θρυλικό έπος στο «Βίλα Παρκ» and more…
Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)
ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Νέο… πάρτι της Λεβερκούζεν – Όλα ανοι«Χ»τά στην Μασσαλία! (vids)
Killer ο Βιρτς που «εκτέλεσε» και τη Ρόμα! (vid)
ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ ο Έσε, 4-2 ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Τσέλσι «πάτησε» την Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Ισοφάρισε ο Ντιαμπί, ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ο Ελ Κααμπί! (vids)
Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Κάνει την Ευρώπη και πάλι να παραμιλάει ο Τζολάκης με αυτό που έπιασε! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

«Μαγεία» Ράσφορντ και… τίκι-τάκα της Άρσεναλ – Γκολάρες στο ντέρμπι! (vids)

Ο Ράσφορντ πέτυχε ένα πολύ όμορφο γκολ, ενώ η Άρσεναλ απάντησε με ένα τέρμα βγαλμένο από τα όνειρα του... Πεπ Γκουαρντιόλα.

Η ομάδα του Μικέλ Αρτέτα φιλοξένησε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την τέταρτη αγωνιστική της Premier League, στο μεγάλο ντέρμπι του Σαββατοκύριακου. Και οι δύο ομάδες φυσικά ήθελαν την νίκη για να συνεχίσουν την καλή τους αρχή στο αγγλικό Πρωτάθλημα.

Η Άρσεναλ μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα και μάλιστα από το 12ο λεπτό έχασε μία τεράστια ευκαιρία με τον Κάι Χάβερτς. Ο Γερμανός επιθετικός πήρε την μπάλα μετά το λάθος της άμυνας και έκανε κοντρόλ έξω από την μικρή περιοχή του Ονάνα. Ωστόσο, έπειτα κλώτσησε μόνο τον… αέρα και έτσι η μπάλα κατέληξε άουτ. Άρσεναλ

Δύο πανέμορφα γκολ και… φωτιά στο ντέρμπι

Τελικά, στο 27ο λεπτό οι «Κόκκινοι Διάβολοι» κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Μάρκους Ράσφορντ. Ο επιθετικός του Τεν Χάγκ πήρε την μπάλα στην άκρη της περιοχής από την τρομερή πάσα του Έρικσεν. Με έναν ελιγμό έφτασε στην μέση της περιοχής και εκτέλεσε τον Ράμσντεϊλ για το 0-1.

Ωστόσο, η Άρσεναλ δεν άργησε να απαντήσει καθώς στο 28′ οι παίκτες του Άρτετα άλλαξαν υπέροχα την μπάλα, η οποία κατέληξε στον Όντεγκααρντ από την πάσα του Μαρτινέλι. Ο τελευταίος πλάσαρε όμορφα και έτσι διαμόρφωσε το 1-1 του ημιχρόνου.