Αλ Νασρ: On fire o Κριστιάνο με δυο «τεμάχια»! (vids)
Στη Ρεάλ Μαδρίτης πρώτα γέλασαν με τα χάλια της Μπαρτσελόνα και μετά πανηγύρισαν το πρωτάθλημα! (pic)
Διπλό δώρο* Πάσχα από την Betsson
Με «ντόρτια» στην Μπαρτσελόνα έστεψε πρωταθλήτρια τη Ρεάλ η Χιρόνα και πέρασε στο Champions League! (vid)
Ο Χάαλαντ ΓΛΕΝΤΗΣΕ τη Γουλβς και «βλέπει» το Πρωτάθλημα! (vid)
Χιρόνα – Μπαρτσελόνα: Μαγικός Πόρτου και η Ρεάλ ήδη πανηγυρίζει! (vids)
Στην Premier League η Ίπσουιτς μετά από 22 χρόνια!
Χατ-τρικ στο ημίχρονο από τον Χάαλαντ και «καθαρίζει» η Σίτι τη Γουλβς! (vids)
Και ποιος δεν δάκρυσε με τη χειρονομία του Ρόις στο τέλος! (vids)
Η Ρεάλ νίκησε, αλλά ήδη ετοιμάζεται για Μπάγερν! (vid)
Ακόμη μία στιγμή μαγείας από τη Ρεάλ Μαδρίτης και τον Ντίας! (vid)
Θρίαμβος της Στουτγκάρδης, με το μυαλό στη Μαδρίτη η Μπάγερν! (vid)
Πεντάρα και θέαμα η Ντόρτμουντ μετά το αντίο του Ρόις (vid)
Γκολάρα ο Ρόις και ο κακός χαμός στη Βεστφαλία! (vid)
Σεφτέ για Λεωνίδα Στεργίου στην Bundesliga, «κάρφωσε» την Μπάγερν! (vid)
Αλ Νασρ

Γκολάρα του Κριστιάνο Ρονάλντο κόντρα στην Αλ Αχλί των… χιλίων αστεριών! (vid)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε ξανά, αυτή την φορά απέναντι στην Αλ Νασρ στο μεγάλο ντέρμπι της Σαουδικής Αραβίας.

Στην Σαουδική Αραβία υπήρξε ένα μεγάλο ντέρμπι για την έβδομη αγωνιστική καθώς η Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο φιλοξένησε την Αλ Αχλί, στην οποία αγωνίζονται οι Εντουάρντ Μεντί, Μερίχ Ντεμιράλ, Ρότζερ Ιμπανέζ, Φρανκ Κεσιέ, Άλαν Σέιντ-Μαξιμίν, Γκάμπρι Βέιγκα, Ριχάντ Μαχρέζ και Ρομπέρτο Φιρμίνο.

Φυσικά, πρόκειται για μία μεγάλη αναμέτρηση για την Saudi Pro League ανάμεσα σε δύο ομάδες που θα παλέψουν για το Πρωτάθλημα μέχρι την τελευταία αγωνιστική. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα και βρέθηκαν από νωρίς μπροστά στο σκορ. Μόλις από το τέταρτο λεπτό του ματς, ο Κριστιάνο Ρονάλντο κατάφερε να κερδίσει τον Μεντί και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Ρονάλντο

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν σταματάει να σκοράρει στην Σαουδική Αραβία

Ο Σαντιό Μανέ έδωσε στον Ρονάλντο, ο οποίος έτρεξε όλη την αριστερή μεριά και με ένα όμορφο, μακρινό σουτ έστειλε την μπάλα στην αντίθετη γωνία και άνοιξε το σκορ. Μάλιστα, στο 17ο λεπτό ο Ταλίσκα διπλασίασε τα τέρματα της Αλ Νασρ, ενώ ο Κεσιέ μείωσε στο 30′ για τους φιλοξενούμενους. Ωστόσο, ο Ταλίσκα σκόραρε ξανά στις καθυστερήσεις και διαμόρφωσε το 3-1 του ημιχρόνου.