Εδώ να μείνεις: Η Ρεάλ Μαδρίτης αποφάσισε την παραμονή του Μόντριτς
Επική «σακούλα» του Σάντσο, αλλά ο Φούλκρουγκ έστειλε την μπάλα στα… πουλιά! (vid)
Ρεσιτάλ αστοχίας η Παρί, με βραχεία κεφαλή η Ντόρτμουντ για τελικό! (vids)
Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Φοβερή και τρομερή πρόταση για τον Φαν Ντάικ από τη Σαουδική Αραβία!
«Παίκτης της Ρεάλ έχει συμφωνήσει με την Ατλέτικο»!
Γιουβέντους

Ταπεινώθηκε η Γιουβεντους – «Διαστημική» η Σασουόλο με τεσσάρα! (vid)

Η Γιουβέντους φιλοξενήθηκε από την Σασουόλο και ήταν το απόλυτο φαβορί της αναμέτρησης αλλά τελικά γνώρισε την ήττα με 3-2.

Η Γιουβέντους ξεκίνησε ωραία την σεζόν καθώς είχε μόνο μία ισοπαλία στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές, με τα υπόλοιπα παιχνίδια να είναι νίκες της. Από την άλλη η Σασουόλο είχε μόλις τρεις βαθμούς στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές. Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν για το πέμπτο τους ματς στην Serie A, με τους γηπεδούχους να παίρνουν μια μεγάλη νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που απείλησαν για πρώτη φορά, με τον Ντανίλο να δοκιμάζει ένα ψαλιδάκι μέσα από την περιοχή, το οποίο όμως κατέληξε αρκετά μακριά από την εστία. Στο 8′ απείλησε ξανά η Γιουβέντους με τον Ραμπιό να δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, με την μπάλα να περνάει αρκετά πλάι από το τέρμα.

Τελικά, η Σασουόλο προηγήθηκε στο 13ο λεπτό. Ο Λοριέντε έκανε ένα πολύ μακρινό και δυνατό σουτ και ο Σέζνι θύμησε… παιδάκι. Με ένα απίστευτο λάθος είδε την μπάλα να καταλήγει στην εστία του, και έτσι έγινε το 1-0. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Μπαϊράμι να σουτάρει αλλά να μην μπορεί να βρει εστία. Γιουβέντους

Η Γιουβέντους δεν… εμφανίστηκε ποτέ στο γήπεδο

Τελικά, η Γιουβέντους ισοφάρισε στο 21ο λεπτό, με τον Κιέζα να γεμίζει την μπάλα, η οποία βρήκε στον Βίνα και κατέληξε στα δίχτυα της Σασουόλο. Στο 29′ ο Λοκατέλι παραλίγο να κάνει την ολική ανατροπή αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι. Περίπου 10 λεπτά μετά (37′), ο Σέζνι… επανόρθωσε για το λάθος του καθώς έκανε μία τεράστια επέμβαση μετά από κόρνερ των γηπεδούχων. Ωστόσο, στο 41′ η Σασουόλο πήρε ξανά το προβάδισμα, με τον Μπεράρντι να σκοράρει με ένα καταπληκτικό σουτ εκτός περιοχής.

Η πρώτη ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε στο 53ο λεπτό, με τον Κιέζα να δοκιμάζει ένα συρτό φάουλ αλλά η μπάλα δεν πλησίασε την εστία. Στο 61′ ο Μπαϊράμι σούταρε από μακριά με την μπάλα να πηγαίνει άουτ και μόλις δύο λεπτά μετά, ο Λοριέντε βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή αλλά δεν μπόρεσε να σημαδέψει την εστία και έστειλε την μπάλα πάνω από αυτή.

Η Γιουβέντους ισοφάρισε στο 77ο λεπτό, με τον Κιέζα να σκοράρει μετά την πάσα του Φαγκιόλι. Ωστόσο, στα τελευταία λεπτά ήρθαν τα χειρότερα για την «Γηραιά Κυρία». Στο 82ο λεπτό ο Πιναμόντι σκόραρε για το 3-2 και στις καθυστερήσεις (94′) η άμυνα της Γιουβέντους… ξέχασε να παίζιε και ο Γκάτι την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του για το τελικό 4-2.