Ο Ρόις σε ένα συγκινητικό βίντεο εξήγησε γιατί αποχωρεί από την Ντόρτμουντ! (vid)
ΟΡΙΣΤΙΚΟ: Τέλος από την Ντόρτμουντ ο Ρόις το καλοκαίρι!
Τσέλσι: Οι επτά παίκτες που δε θα φορέσουν ξανά τη φανέλα της!
Τζο Κόουλ: «Ο Βιρτς είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Μπέλινγχαμ»!
Η Τσέλσι βρήκε τον αντικαταστάτη του Τιάγκο Σίλβα!
Σεβίλλη

Δεν θα κοιμηθεί το βράδυ – Ο Ράμος σκόραρε για την Μπαρτσελόνα! (vid)

Ο Σέρχιο Ράμος έδωσε την νίκη... στην Μπαρτσελόνα απέναντι στην Σεβίλλη, καθώς έστειλε καταλάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

H Μπαρτσελόνα φιλοξένησε την Σεβίλλη για το Πρωτάθλημα και κατάφερε να πάρει την νίκη. Και οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες και θα μπορούσαν να έχουν πετύχει περισσότερα τέρματα, αλλά το τελικό σκορ έμεινε μόλις στο 1-0.

Η Μπαρτσελόνα είχε τον έλεγχο του αγώνα για την μεγαλύτερη διάρκεια, με την Σεβίλλη να χτυπάει στις αντεπιθέσεις. Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρξε κάποιο γκολ, με τους «Μπλαουγκράνα» να έχουν και δοκάρι στο 21ο λεπτό, με τον Ζοάο Φέλιξ. Οι δύο ομάδες, έτσι, οδηγήθηκαν ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, η Μπαρτσελόνα κατάφερε να βρει το… χρυσό γκολ, με τον Σέρτζιο Ράμος να πετυχαίνει αυτογκόλ και να δίνει τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του Τσάβι. Ράμος

Ο Ράμος έβαλε το… γκολ της Μπαρτσελόνα

Ο 37χρονος κεντρικός αμυντικός έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και έτσι η Σεβίλλη γνώρισε την ήττα. Στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Γιαμάλ έκανε μία κεφαλιά από την σέντρα του Φεράν Τόρες προς τον Φερμίν. Η μπάλα βρήκε στα πόδια του Ράμος, ο Νάιλαντ δεν μπόρεσε να αντιδράσει και έτσι κατέληξε στα δίχτυα των φιλοξενούμενων.

Με αυτή την νίκη και το τρίποντο, η Μπαρτσελόνα ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας έναν βαθμό περισσότερο από την Χιρόνα και δύο από την Ρεάλ Μαδρίτης. Ωστόσο αυτοί οι δύο σύλλογοι θα αναμετρηθούν το Σάββατο, στο ντέρμπι κορυφής της La Liga.

Θυμίζουμε πως ο Σέρτζιο Ράμος επέστρεψε πριν από λίγο καιρό στην Σεβίλλη, καθώς δεν ανανέωσε το συμβόλαιό του με την Παρί Σεν Ζερμέν, μετά από δύο χρόνια στην Γαλλία. Κατά την διάρκεια του ματς, οι φίλοι της Μπαρτσελόνα αποδοκίμασαν τον Ράμος στην αρχή του αγώνα και κυρίως στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, λόγω του παρελθόντος του στην «Βασίλισσα», με την οποία αγωνίστηκε σε 45 El Clasico, από το 2005 έως το 2021.