Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
Μαρτύρησε τον Ζιρού ο προπονητής του: «Φεύγει για MLS»
Μπάγερν Μονάχου

Ο Κίμιχ μιλάει… έξω από τα δόντια: «Δεν μπορεί η Μπάγερν κόντρα σε μεγάλες ομάδες»!

Ο Τζόσουα Κίμιχ δεν είναι καθόλου ικανοποιημένος με τις εμφανίσεις της Μπάγερν Μονάχου στην αρχή της σεζόν και δεν το κρύβει.

Η Μπάγερν Μονάχου είχε μία πολύ δύσκολη αναμέτρηση το Σάββατο, καθώς αντιμετώπισε την Λειψία. Οι Πρωταθλητές Γερμανίες βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0. Ο Οπέντα άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό, ενώ μόλις έξι λεπτά μετά, ο Λουκέμπα διαμόρφωσε το σκορ του ημιχρόνου. Τελικά, ο Χάρι Κέιν με πέναλτι στο 57′ και ο Λερόι Σανέ στο 70ο λεπτό κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να δώσουν τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδας του.

Ωστόσο, για ακόμη μία φορά, απέναντι σε έναν δύσκολο αντίπαλο, η Μπάγερν Μονάχου είχε σοβαρά προβλήματα και δεν παρουσίασε ένα καλό πρόσωπο. Σε αυτά επέμεινε και ο Τζόσουα Κίμιχ στις δηλώσεις του μετά το ματς. Μπάγερν

Ο Κίμιχ δεν είναι χαρούμενος με τις εμφανίσεις της Μπάγερν

«Είναι απλά ανόητο το πώς δεχόμαστε τα γκολ. Αντιμετωπίζουμε προβλήματα απέναντι στις κορυφαίες ομάδες αυτήν τη στιγμή. Δεν τα καταφέραμε εναντίον της Λεβερκούζεν, δεν τα καταφέραμε τώρα εναντίον της Λειψία – και επίσης ήμασταν ασταθείς εναντίον της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Έχουμε απλά προβλήματα να το κάνουμε συνεχώς καλά στα 90 λεπτά απέναντι στις κορυφαίες ομάδες».

Σίγουρα δείχνει πολλά για τους στόχους της ομάδας που ένας τόσο έμπειρος παίκτης μιλάει έτσι για τον σύλλογο από τα πρώτα παιχνίδια της σεζόν. Αλλά η Μπάγερν έχει δεχθεί 10 γκολ σε τέσσερα παιχνίδια σίγουρα δημιουργούν προβληματισμούς, και σίγουρα πρέπει να βελτιώσει η ομάδα το πρόσωπό της αν θέλει να πανηγυρίσει κατακτήσεις στο τέλος της χρονιάς.

Θυμίζουμε πως η Μπάγερν επιστρέφει στην αγωνιστική δράση της Τρίτη, καθώς θα αντιμετωπίσει την Κοπεγχάχη στην Δανία για την δεύτερη αγωνιστική του Champions League. Στο πρώτο ματς της διοργάνωσεις, οι Πρωταθλητές Γερμανίας αντιμετώπισαν τους «Κόκκινους Διαβόλους» και κατάφεραν να πάρουν την νίκη, με το τελικό σκορ του αγώνα να φτάνει το 4-3.