Τζο Κόουλ: «Ο Βιρτς είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Μπέλινγχαμ»!
Μπαρτσελόνα: Ο Τσάβι βρήκε τον «μαέστρο» που έψαχνε!
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ο Τεν Χαγκ μίλησε για όλους και για όλα στον Γκάρι Νέβιλ!
Ίντερ: Τα μεταγραφικά της πλάνα για το καλοκαίρι!
Μικρό καλάθι κρατά ο Μεντιλίμπαρ: «Δεν έχει κριθεί τίποτα»
Ολυμπιακός: Αποθέωση για τους θριαμβευτές του Μπέρμιγχαμ στο «Ελ. Βενιζέλος»
PODCAST: Θρυλικό έπος στο «Βίλα Παρκ» and more…
Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)
ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Τότεναμ

«Μπηχτή» του Μάντισον στον Κλοπ για… κλάψα για την διαιτησία!

Ο Τζέιμς Μάντισον προχώρησε σε δηλώσεις, με τις οποίες απάντησε σε όσα είπε ο Γιούργκεν Κλοπ.

Η Τότεναμ πήρε μία σημαντική νίκη στην έδρα της απέναντι στην Λίβερπουλ με 2-1, με τους «Κόκκινους» να ολοκληρώνουν το ματς με εννέα παίκτες. Ο Κέρτις Τζόουνς αποβλήθηκε από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, και άφησε από νωρίς την ομάδα του με δέκα στο γήπεδο.

Βέβαια, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα η Λίβερπουλ κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με τον Λουίς Ντίαζ να είναι ο εκτελεστής. Όμως, το τέρμα ακυρώθηκε λανθασμένα ως οφσάιντ, με το VAR να μην αλλάζει την απόφαση του ρέφερι. Μάλιστα, η ίδια η Premier League έβγαλε ανακοίνωση, με την οποία έκανε γνωστό πως έπρεπε να μετρήσει το γκολ και τιμώρησε τους ανθρώπους που ήταν στο VAR.

Τελικά, η Τότεναμ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Σον στο 36ο λεπτό, ενώ ο Γκάκπο ισοφάρισε λίγο πριν το ημίχρονο (45+4′). Η Λίβερπουλ έμεινε με εννέα, όταν ο Ζότα είδε δύο κίτρινες μέσα σε ένα λεπτό, είκοσι λεπτά πριν την λήξη του ματς.

Όλα έδειχναν πως ο αγώνας θα έληγε ισόβαθμος, αλλά στις καθυστερήσεις (90+6′), ο Μάτιπ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του μετά από σέντρα του Πέδρο Πόρο και έτσι οι «Πετεινοί» πήραν τους τρεις βαθμούς. Κλοπ

Ο Μάντισον… την είπε στον Κλοπ

Ο Γιούργκεν Κλοπ έκανε γνωστά τα παράπονά του για την διαιτησία του αγώνα. Χαρακτηριστικά δήλωσε: «Σκοράραμε ένα αυτογκόλ, που είναι πολύ δύσκολο να δεχθούμε, αλλά είμαι πραγματικά υπερήφανος. Η πρώτη κόκκινη κάρτα, ο Κέρτις κατάφερε να πέσει πάνω στη μπάλα. Δεν ήταν κακό τάκλιν. Φαίνεται διαφορετικά σε αργή κίνηση. Πέφτει με ταχύτητα πάνω στην μπάλα και πάει πάνω της. Είναι ατυχία. Η πρώτη κίτρινη του Ζότα δεν ήταν κίτρινη. Μετά πήρε δεύτερη, και να αμύνεσαι με εννέα παίκτες είναι δύσκολο. Θέλεις να χτίσεις κάτι, χρειάζεσαι παίκτες με νοοτροπία, και τους είδα σήμερα, πάλεψαν. Ήταν πραγματικά ξεχωριστοί απόψε».

Ωστόσο, ο μέσος της Τότεναμ, Τζέιμς Μάντισον, είχε διαφορετική άποψη και… απάντησε σε όσα δήλωσε ο Γερμανός κόουτς, λέγοντας στο «Sky Sports»: «Του Ζότα ήταν σίγουρα κόκκινη κάρτα. Του Κέρτις Τζόουνς την έδειξαν και στην μεγάλη οθόνη και νομίζω πως είναι και αυτή κόκκινη. Δεν είμαι βέβαιος πως ο Κλοπ θα παραπονεθεί και για αυτές τόσο πολύ».