PODCAST: Θρυλικό έπος στο «Βίλα Παρκ» and more…
Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)
ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Νέο… πάρτι της Λεβερκούζεν – Όλα ανοι«Χ»τά στην Μασσαλία! (vids)
Killer ο Βιρτς που «εκτέλεσε» και τη Ρόμα! (vid)
ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ ο Έσε, 4-2 ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Τσέλσι «πάτησε» την Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Ισοφάρισε ο Ντιαμπί, ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ο Ελ Κααμπί! (vids)
Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Κάνει την Ευρώπη και πάλι να παραμιλάει ο Τζολάκης με αυτό που έπιασε! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)
Europa Conference League

ΠΑΟΚΑΡΑ είσαι αφού – Κουλιεράκης και τέζα η Άιντραχτ στην Τούμπα! (vid)

Με τον Κώστα Κουλιεράκη στο σωστό μέρος τη σωστή στιγμή, ο ΠΑΟΚ πήρε πελώρια νίκη επί της Άιντραχτ με 2-1.

Μια βραδιά που δεν είχε ακόμα ελληνική νίκη θέλησε να γλυκάνει και το κατάφερε ο ΠΑΟΚ! Οι Θεσσαλονικείς πήραν μια από τις μεγαλύτερες νίκες της ιστορίας τους επικρατώντας με 2-1 της Άιντραχτ Φρανκφούρτης στην Τούμπα. Στις καθυστερήσεις γράφτηκε η έκβαση του σκορ, με τον Κουλιεράκη χρυσό σκόρερ!

Ο 19χρονος στόπερ του «δικεφάλου του βορρά» πάλι από ασίστ του Ντεσπότοφ παραβιάζει τα αντίπαλα δίχτυα. Το είχε πράξει και στο πρώτο ματς στο Ελσίνκι κόντρα στην ομώνυμη ομάδα ισοφαρίζοντας το ματς. Θυμίζουμε τότε πως ο ΠΑΟΚ είχε νικήσει τους Φινλανδούς με 3-2 και συνεπώς φιγουράρει στην κορυφή της βαθμολογίας του 7ου ομίλου του Conference League.

Η Άιντραχτ ήταν αρκετά ανώτερη στο μεγαλύτερο μέρος του ματς σε σύγκριση με την ελληνική ομάδα. Είχε σωρεία ευκαιριών, όμως ο Κοτάρσκι και το δοκάρι είχαν αρνητικές απαντήσεις στους Γερμανούς.

Στο 7ο λεπτό οι Γερμανοί σημάδεψαν το δεξί κάθετο δοκάρι με τον Ενκουνκού και στο 16’ , με τη συνδρομή του VAR, ακυρώθηκε γκολ που πέτυχε, για τον ΠΑΟΚ, ο Σαμάτα. Ο «Δικέφαλος» βρήκε, τελικά, δρόμο προς τα δίχτυα στο 28ό λεπτό με τον Ζίβκοβιτς. Ο Σέρβος μεσοεπιθετικός εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από πολλά σώματα, ο Τραπ δεν μπόρεσε να μπλοκάρει, με συνέπεια να γίνει το 1-0.

Στο 34’ κεφαλιά του Σκίρι, απομάκρυνε η άμυνα του ΠΑΟΚ και τρία λεπτά αργότερα σουτ του αμυντικού μέσου της Άιντραχτ έδιωξε, εντυπωσιακά, σε κόρνερ ο Κοτάρσκι. Στο 43’ ο Μαρμούς έπιασε το σουτ στο ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Κουλιεράκης έδιωξε ξανά σε κόρνερ.

Το γκολ για την Άιντραχτ ήρθε στο 68ο λεπτό. Ο Μαρμούς έκλεψε την μπάλα, εκμεταλλευόμενος λάθος του Κουλιεράκη και ισοφάρισε (1-1).
Στο 82’ οι Γερμανοί είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, με απευθείας εκτέλεση φάουλ Σαΐμπι, ο Κοτάρσκι και το δοκάρι δεν επέτρεψαν να μπει η μπάλα στα δίχτυα.

Η «λύτρωση» για τον ΠΑΟΚ ήρθε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Κουλιεράκης, με κοντινό πλασέ, παραβίασε για δεύτερη φορά την εστία των Γερμανών και «έγραψε» το τελικό 2-1. Ο νεαρός αμυντικός σαν να εξιλεώθηκε για το λάθος που έκανε στην ισοφάριση της Άιντραχτ με τον καλύτερο τρόπο!