Ρεσιτάλ αστοχίας η Παρί, με βραχεία κεφαλή η Ντόρτμουντ για τελικό! (vids)
Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
O Κόντε θέλει την μεγάλη επιστροφή στην Τσέλσι!
Ατλέτικο Μαδρίτης

Ατλέτικο… φέτος δεν αστειεύεσαι – Τεράστια νίκη με Γκριεζμάν στο 89′! (vid)

Η Ατλέτικο επικράτησε με 2-1 της Ρεάλ Σοσιεδάδ με τον Γκριεζμάν να χαρίζει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μια σπουδαία νίκη στην ομάδα του!

Τεράστια νίκη για την Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία και επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Ρεάλ Σοσιεδάδ, δείχνοντας πως είναι σε εξαιρετική κατάσταση! Ο Γκριεζμάν την «έσωσε» με πέναλτι στο 89′! Στους 19 βαθμούς η ομάδα του Σιμεόνε…

Στο πρώτο κιόλας λεπτό η Σοσιεδάδ σκόραρε, όμως το γκολ σωστά ακυρώθηκε. Στην συνέχεια η Ατλέτικο Μαδρίτης άρχισε να παίρνει μέτρα στο γήπεδο και γινόταν απειλητική προς την εστία των φιλοξενούμενων!

Εν τέλει κατάφερε να βρει το γκολ στο 22′ με τον Λίνο να σημειώνει ένα πανέμορφο γκολ για τους γηπεδούχους, κάνοντας το 1-0, σε μια εξαιρετική συνεργασία από τους παίκτες του Σιμεόνε.

Στο 44′ η Ατλέτικο σπατάλησε μια σπουδαία ευκαιρία για να πάρει προβάδισμα δύο γκολ, όμως ο Ντε Πολ σημάδεψε το δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων, με το 1-0 να είναι και το αποτέλεσμα του πρώτου 45λεπτου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ατλέτικο είχε ένα ακόμα δοκάρι στο 47′ με τον Βίτσελ! Η Ρεάλ Σοσιεδάδ όμως αναθάρρησε όσο περνούσαν τα λεπτά και πίεζε την αμυντική γραμμή των Μαδριλένων. Στο 65′ ο Οριαθάμπαλ έκανε μια πρώτη κρούση προς την εστία του Όμπλακ και έστειλε μήνυμα!

Στο 67΄οι παίκτες της Σοσιεδάδ διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε χέρι του Μοράτα, όμως ο ρέφερι αν και είδε την φάση μέσω VAR… δεν έδειξε την άσπρη βούλα. Η ισοφάρισε όμως ήρθε λίγα λεπτά αργότερα και στο 73΄ο Ογιαρθάμπαλ έκανε το 1-1, με μια σπουδαία ενέργεια.

Η Ατλέτικο όμως κατάφερε να πάρει το σπουδαίο τρίποντο! Στο 89′ ο διαιτητής είδε χέρι σε παίκτη της Σοσιεδάδ εντός περιοχής και ο Γκριεζμάν ανέλαβε την εκτέλεση στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 2-!