Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)
Κατά πατέρα κατά γιο: Ανανέωσε με τα τσικό της Ρεάλ ο Μαρσέλο τζούνιορ
Κεφαλιά «όνειρο» και προβάδισμα για Τσέλσι κόντρα στην Τότεναμ!
Νάπολι: Οι δύο «Μπλαουγκράνα» που θέλει για να δώσει τον Κβαρατσχέλια!
O Πάλμερ θα μείνει στην ιστορία για το γκολ που έχασε! (vid)
Επιβεβαιώθηκαν τα χειρότερα για τον Γάλλο «βράχο» της Παρί
Ολυμπιακός – Άστον Βίλα: Οι επίσημες ενδεκάδες του ημιτελικού!
Αυτά τα ματς είχε ποντάρει ο Τονάλι και πήγε το μεγαλύτερο ταμείο στην καριέρα του!
Προκριματικά EURO2024

Η Ιταλία διέλυσε με τεσσάρα την Μάλτα πριν τον… τελικό με Αγγλία! (vid)

Η Ιταλία ήταν ανώτερη σε όλο τον αγώνα απέναντι στην Μάλτα και πήρε μία εύκολη νίκη με 4-0 και πλέον ετοιμάζεται για το τεράστιο ματς με την Αγγλία.

Η Ιταλία φιλοξένησε την Μάλτα για τα προκριματικά του Euro 2024. Οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν ελπίδες πρόκρισης αλλά έψαχναν τους πρώτους τους βαθμούς, ενώ η Ιταλία… καιγόταν για την νίκη. Τελικά, οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη με 4-0 και έχουν μπροστά τους τον «τελικό» κόντρα στην Αγγλία.

Η Ιταλία ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και από την αρχή ήλεγχε τον ρυθμό του ματς. Η ομάδα του Σπαλέτι από νωρίς πίεζε ψηλά και έψαχνε ένα γκολ για να έχει… το κεφάλι της ήσυχο. Τελικά, το επιθετικό παιχνίδι απέδωσε και στο 23ο λεπτό του ματς άνοιξε το σκορ. Μετά από λάθος της άμυνας της Μάλτας, η μπάλα κατέληξε στον Μποναβεντούρα, ο οποίος με ένα πολύ όμορφο σουτ «κρέμασε» τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Μάλιστα, λίγα λεπτά μετά, στο 28′, η Ιταλία έχασε ακόμη μία μεγάλη ευκαιρία, με το σουτ του Λοκατέλι από δύσκολη θέση να περνάει πάνω από τα δοκάρια, μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ιταλία

Δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στην Μάλτα η Ιταλία

Ο ρυθμός έπεσε λίγο στην συνέχεια αλλά στις καθυστερήσεις η Ιταλία… κλείδωσε την νίκη. Ο Μπαρέλα γύρισε την μπάλα στον Μπεράρντι, και ο τελευταίος με ένα υπέροχο πλασέ έγραψε το 2-0 του ημιχρόνου.

Η επανάληψη είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με την Ιταλία να συνεχίζει να κυριαρχεί και την Μάλτα να μην μπορεί να αντιδράσει. Στο 47′ του σουτ του Ρασπαντόρι βρήκε στον Μπεράρντι και κατέληξε άουτ, ενώ στο 62′ η άμυνα έδειξε την μπάλα πριν αυτή πάει στον Κιν στην κενή εστία.

Τελικά, στο 63ο λεπτό οι γηπεδούχοι βρήκαν και άλλο γκολ, με την μπάλα να περνάει από την Κιν και να καταλήγει στον Μπεράρντι, ο οποίος με ακόμη ένα όμορφο τελείωμα διαμόρφωσε το 3-0. To τελικό 4-0 έκανε ο Φρατέσι, ο οποίος με ένα ωραίο, συρτό σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Έτσι, η Ιταλία είναι πλέον στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 10 βαθμούς, όσους έχει και η Ουκρανία, η οποία όμως έχει ένα ματς περισσότερο. Στην κορυφή βρίσκεται η Αγγλία με 13 πόντους. Μάλιστα, στην επόμενη αγωνιστική, η Αγγλία θα φιλοξενήσει την Ιταλία σε μία αναμέτρηση που και οι δύο ομάδες θα τα δώσουν όλα για την νίκη.