Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Αρχισκόρερ (με συγκάτοικο) ο Παυλίδης στην Eredivisie με ασύλληπτο γκολ! (vid)
Στο Λονδίνο κουμάντο κάνει μόνο η Άρσεναλ! (vid)
Λάθος επιπέδου League Two ο Ράγια και γκολ απ’ το πουθενά η Τότεναμ! (vid)
Εθνικές Ομάδες

Νέα γκέλα για Βραζιλία – Αποχώρησε με το φορείο ο Νεϊμάρ! (vids)

Η Βραζιλία γνώρισε την ήττα από την Ουρουγουάη μετά από 22 χρόνια, ενώ όλοι περιμένουν να μάθουν πόσο σοβαρό είναι το νέο πρόβλημα του Νεϊμάρ.

Η Βραζιλία προχώρησε σε νέο… στραβοπάτημα καθώς μετά την ισοπαλία με 1-1 κόντρα στην Βενεζουέλα, τώρα γνώρισε την ήττα από την Ουρουγουάη με 2-0. Στον αγώνα ξεχώρισε ο τραυματισμός του Νεϊμάρ, ο οποίος αποχώρησε με φορείο και δάκρυα στα μάτια.

Στο Μοντεβιδέο, ο αγώνας ξεκίνησε με αργό ρυθμό, όμως λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου άλλαξαν τα δεδομένα. Ο Μαξιμιλιάνο Αραούχο πέρασε χωρίς να δυσκολευτεί τομν Μαρκίνιος από τα πλάγια, έβγαλε την μπαλιά στον Ντάρβιν Νούνιεζ, και αυτός την έστειλε με το κεφάλια στα δίχτυα της Βραζιλίας για το 1-0 στο 42′. Βραζιλία

Ιστορική ήττα για Βραζιλία και τραυματισμός για τον Νεϊμάρ

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την Βραζιλία να δείχνει αγχωμένη και την Ουρουγουάη να χτυπάει στις αντεπιθέσεις. Μάλιστα, σε μία από αυτές… κλείδωσε και την νίκη, καθώς στο 77ο λεπτό του ματς ο Νικολάς Ντε Λα Κρουζ τελείωσε από κοντά την φάση και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

«Σε σύντομο χρονικό διάστημα πρέπει να βελτιωθούμε, πρέπει να είμαστε ρεαλιστές», δήλωσε μετά τον αγώνα ο Κασεμίρο. «Για τον Νεϊμάρ να εγκαταλείψει τον αγώνα σίγουρα είναι κάτι σοβαρό. Αλλά ελπίζω να μην είναι το τέλος. Έχει τραυματισμούς κάθε φορά που ξεκινά να αυξάνει την ταχύτητά του, είναι δύσκολο», ολοκλήρωσε. Από την μεριά του, ο Νούνιες της Ουρουγουάης δήλωσε: «Παίξαμε απέναντι σε έναν δύσκολο και επιθετικό αντίπαλο. Σήμερα γράψαμε ιστορία».

Με ή χωρίς τον Νεϊμάρ, η Βραζιλία έκανε τη χειρότερη της εμφάνιση υπό τις οδηγίες του νέου προπονητή, Φερνάντον Ντίνιζ, ο οποίος θα παραμείνει στην θέση του τουλάχιστον μέχρι το Copa America του επόμενου έτους. Η Ουρουγουάη, πλέον υπό την καθοδήγηση του Μαρσέλο Μπιέλσα, πήρε την πρώτη της νίκη εναντίον της Βραζιλίας μετά από 22 χρόνια.

Έτσι, η Ουρουγουάη είναι στην δεύτερη θέση του ομίλου με 7 βαθμούς και ακολουθεί η Βραζιλία και η Βενεζουέλα με τον ίδιο αριθμό πόντων. Πέμπτη μόνη είναι η Κολομβία με 6 βαθμούς και στην κορυφή η Αργεντινή που έχει 4 νίκες σε 4 παιχνίδια και 12 πόντους.