PODCAST: Θρυλικό έπος στο «Βίλα Παρκ» and more…
Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)
ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Νέο… πάρτι της Λεβερκούζεν – Όλα ανοι«Χ»τά στην Μασσαλία! (vids)
Killer ο Βιρτς που «εκτέλεσε» και τη Ρόμα! (vid)
ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ ο Έσε, 4-2 ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Τσέλσι «πάτησε» την Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Ισοφάρισε ο Ντιαμπί, ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ο Ελ Κααμπί! (vids)
Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Κάνει την Ευρώπη και πάλι να παραμιλάει ο Τζολάκης με αυτό που έπιασε! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)
Άρσεναλ

Το μήνυμα του Ράις μετά την ισοπαλία της Άρσεναλ με την Τσέλσι! (pics)

Ο Ντέκλαν Ράις προχώρησε σε ανάρτηση στο Instagram μετά την ισοπαλία κόντρα στην Τσέλσι, στέλνοντας το δικό του μήνυμα.

Η Τσέλσι φιλοξένησε την Άρσεναλ στο Στάμφορντ Μπριτζ για το ντέρμπι της αγωνιστικής στην Premier League. Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο πραγματοποιήσε μία από τις καλύτερες εμφανίσεις της την φετινή σεζόν και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0. Οι «Μπλε» άνοιξαν το σκορ, με τον Πάλμερ να ευστοχεί από την άσπρη βούλα στο 15ο λεπτό. Με το… καλημέρα στην επανάληψη (48′) ο Μούντρικ πέτυχε ένα από τα ομορφότερα γκολ της χρονιά και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Όλα έδειχναν πως η Τσέλσι θα έπαιρνε την νίκη αλλά δύο λάθη της άμυνας επέτρεψαν στην Άρσεναλ να ισοφαρίσει. Στο 77′ ο Σάντσες έκανε μία πάσα και όλοι οι συμπαίκτες του άφησαν την μπάλα, η οποία κατέληξε στον Ράις. Ο τελευταίος με ένα μακρινό σουτ μείωσε σε 2-1. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Τροσάρντ, ο οποίος στο 84ο λεπτό βρέθηκε στην μικρή περιοχή και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, μετά από αδράνεια της άμυνας. Έτσι, η Άρσεναλ πήρε έναν πολυτίμο βαθμό για την συνέχεια του Πρωταθλήματος. Άρσεναλ

Το μήνυμα του Ράις μετά το «Χ» της Άρσεναλ

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, ένας από τους πρωταγωνιστές, ο Ντέκλαν Ράις, προχώρησε σε ανάρτηση στα Instagram stories, με την οποία έστειλε το δικό του μήνυμα. Χαρακτηριστικά έγραψε: «Έρχεται άλλη μία μεγάλη εβδομάδα. Συγκεντρωθείτε και ξαναπάμε! Σας ευχαριστούμε, Gunners».

Μάλιστα, προχώρησε και σε κανονική ανάρτηση, στην οποία έγραψε: «Δεν παραδινόμαστε ποτέ».

Σημειώνεται πως μετά τον αγώνα, ο Ράις δήλωσε πως εμπνεύστηκε το γκολ του από το εντυπωσιακό τέρμα που είχε πετύχει ο Ντέιβιντ Μπέκαμ από το μισό γήπεδο για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στην Γουίμπλετον.

Πλέον, η Άρσεναλ και ο Ράις θα προετοιμαστούν για την αναμέτρηση με την Σεβίλλη στο Champions League, ενώ το επόμενο Σάββατο θα αντιμετωπίσει την Σέφιλντ για το Πρωτάθλημα.

Δείτε τις αναρτήσεις: Άρσεναλ