Jogo Bonito από Άρσεναλ και Ζεσούς και 1-0! (vid)

Η Άρσεναλ έκανε το 1-0 στα χασομέρια του πρώτου ημιχρόνου απέναντι στη Σεβίλλη με τους Ζεσούς και Μαρτινέλι να... κρύβουν την μπάλα!

24.10.2023 | 23:04

Το πρώτο ημίχρονο μεταξύ της Σεβίλλης και της Άρσεναλ είχε ελάχιστες καλές στιγμές. Και αυτές μοιρασμένες.

Ωστόσο, οι Λονδρέζοι ήταν εκείνοι που έκαναν το 1-0 λίγο πριν το τέλος του πρώτου 45λεπτου.

Όλα ξεκίνησαν από ένα κόρνερ της Σεβίλλης που έδιωξε όπως- όπως η άμυνα των Άγγλων με την μπάλα στη συνέχεια να πηγαίνει στον Ζεσούς, ο οποίος με μία απίθανη ατομική ενέργεια όχι μόνο άδειασε τους δύο αντιπάλους του αλλά έβγαλε μία πολύ καλή πάσα στον Μαρτινέλι.

Ο νεαρός επιθετικός της Άρσεναλ διέσχισε το μισό γήπεδο και αφού πέρασε τον αντίπαλο κίπερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των Ισπανών.