Τζο Κόουλ: «Ο Βιρτς είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Μπέλινγχαμ»!
Μπαρτσελόνα: Ο Τσάβι βρήκε τον «μαέστρο» που έψαχνε!
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ο Τεν Χαγκ μίλησε για όλους και για όλα στον Γκάρι Νέβιλ!
Ίντερ: Τα μεταγραφικά της πλάνα για το καλοκαίρι!
Μικρό καλάθι κρατά ο Μεντιλίμπαρ: «Δεν έχει κριθεί τίποτα»
Ολυμπιακός: Αποθέωση για τους θριαμβευτές του Μπέρμιγχαμ στο «Ελ. Βενιζέλος»
PODCAST: Θρυλικό έπος στο «Βίλα Παρκ» and more…
Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)

Πήρε (επιτέλους) μπρος ο Χάαλαντ υπογράφοντας το 3Χ3 της Σίτι με το ίδιο σκορ! (vid)

Με το αγαπημένο της σκορ (3-1) κέρδισε για τρίτη συνεχόμενη φορά φέτος στο Champions League η Μάντσεστερ Σίτι.

Αν και δεν έπεισε τόσο πολύ με την απόδοσή της, η Μάντσεστερ Σίτι πήρε το ματς στη Βέρνη. Νίκησε τη Γιούνγκ Μπόις με 3-1, με τον Έρλινγκ Χάαλαντ να ανοίγει λογαριασμό φέτος στο Champions League. Οι πρωταθλητές Ευρώπης έκαναν το τρία στα τρία στον έβδομο όμιλο της διοργάνωσης νικώντας και πάλι με το ίδιο σκορ. Και τον Ερυθρό Αστέρα και τη Λειψία, η Σίτι τις είχε νικήσει με 3-1! Ξέρετε τι θα παίξετε ακριβές σκορ σε δυο εβδομάδες, μπορεί και όχι προχωράμε.

Μπορεί να είδε σε τρίτο σερί ματς την εστία της να παραβιάζεται ισάριθμες φορές, ωστόσο,  ουσιαστικά από σήμερα έκλεισε θέση για τους «16» του Champions League. Από πλευράς της η ελβετική ομάδα να ψάχνει ακόμη την πρώτη της νίκη στον όμιλο έχοντας μόλις έναν βαθμό.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Ένα στείρο πρώτο ημίχρονο είδαμε στο «Βάνκντορφ» της Βέρνης το οποίο διαθέτει πλαστικό χλοοτάπητα. Στο δεύτερο μέρος γράφτηκε η ιστορία της αναμέτρησης. Με τον Μάνουελ Ακάνζι να βρίσκει δίχτυα μετά από φάση διαρκείας από κοντά ανοίγοντας το σκορ.

Θύμισε Τζιοβάνι ο Ελία, πήρε το «όπλο» του ο Χάαλαντ

Τέσσερα λεπτά μετά ήρθε η ισοφάριση από πλευράς Γιούνγκ Μπόις. Σε μια φάση που μας γύρισε 20 χρόνια πίσω, ο Ελία κρέμασε τον Έντερσον διαμορφώνοντας το 1-1. Φυσικά αναφερόμαστε σε εκείνο το αλησμόνητο γκολ του Τζιοβάνι στο 3-0 του Ολυμπιακού επί της Γαλατασαράι στη Ριζούπολη, όταν ο Βραζιλιάνος σούπερ σταρ είχε… στείλει για σπίρτα τον Μονδραγόν.

Το προβάδισμα στους «πολίτες» έδωσε εκ νέου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Έρλινγκ Χάαλαντ στ 67′. Πρώτο γκολ του Νορβηγού άσου στο Champions League την εφετινή αγωνιστική περίοδο. Όμως ο φορ της Σίτι δεν σταμάτησε εκεί, αλλά έκανε και το 1-3 με τρομερή ενέργεια και τελείωμα με το αριστερό στο 86ο λεπτό. Στο μεσοδιάστημα, ακυρώθηκε γκολ του Χούλιαν Άλβαρεζ.