Μαγική ΓΚΟΛΑΡΑ από τον Έλιοτ και 4-0 η Λίβερπουλ! (vid)
Τέλος η ατυχία και η αστοχία για τον Σαλάχ: Σκόραρε κόντρα στην Τότεναμ! (vid)
Μαγική προσπάθεια από Σαλάχ: Το δοκάρι του στέρησε το γκολ της σεζόν! (vid)
Τέρι χαλάρωσε: «Η δικιά μου Τσέλσι συγκρίνεται εύκολα με τους… αήττητους της Άρσεναλ»
Ο Τούχελ… δίκασε την Μπάγερν: «Έψαχνε εδώ και καιρό νέο προπονητή!»
Τσέλσι: «Άρρωστη» πρόταση για Όσιμεν – Δίνει τρελά χρήματα και δύο αστέρια της!
Έστησε γλέντι η Τσέλσι- Ρίχνει… τρίμπαλο από το ημίχρονο (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ γκέλαρε κόντρα στην Ράγιο και πλέον μόνη πρώτη η Χιρόνα! (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν ανώτερη, έχασε ευκαιρίες, δεν πήρε πέναλτι και τελικά έμεινε στο 0-0 με την Ράγιο Βαγιεκάνο. Έτσι, η Χιρόνα είναι πλέον μόνη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η Ράγιο Βαγιεκάνο έπαιξε… ξύλο, έμεινε κλεισμένη στην περιοχή της και κατάφερε να πάρει έναν πολύτιμο βαθμό κόντρα στην Ρεάλ Μαδρίτης. Έτσι, η Χιρόνα είναι μόνη στην βαθμολογία με 31 πόντους και πλέον δεύτερη η «Βασίλισσα» με 29 βαθμούς.

Η Ρεάλ Μαδρίτης μπήκε πολύ καλά στον αγώνα και μόλις από το 5ο λεπτό έφτασε κοντά στο 1-0. Ο Βαλβέρδε εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας και βγήκε σε τετ-α-τετ αλλά είδε τον Ντιμιτριέβσκι να κάνει μία μεγάλη επέμβαση. Είκοσι λεπτά μετά, ο Μόντριτς έβγαλε μία πολύ όμορφη σέντρα αλλά ο Χοσελού έστειλε την μπάλα με το κεφάλι άουτ, ενώ ένα λεπτό αργότερα αστόχησε και με ένα σουτ.

Στο 30′ ο Μπέλινγχαμ έδωσε στον Φραν Γκαρσία και ο αριστερός μπακ σούταρε από πλαϊνή θέση, χωρίς να μπορεί να βρει την εστία. Λίγο αργότερα δοκίμασε το πόδι του και ο Αλάμπα από μακριά χωρίς αποτέλεσμα.

Στο 36ο λεπτό το σουτ του Καμαβίνγκα κατέληξε στα σώματα, ενώ στο 39′ ο Χοσελού δεν μπόρεσε ούτε τότε να κερδίσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Η τελευταία φάση του ημιχρόνου άνηκε στον Μπέλινγχαμ, ο οποίος έκανε μία πολύ όμορφη ντρίμπλα αλλά έστειλε και αυτός την μπάλα άουτ. Ρεάλ

Η Ρεάλ έχασε τα… άχαστα και δύο βαθμούς

Στην επανάληψη, η Ρεάλ Μαδρίτης διαμαρτυρήθηκε σωστά για πέναλτι στον Βινίσους στο 50′, με τον αντίπαλο να του μαζεύει το πόδι, αλλά ρέφερι και VAR δεν έδωσαν κάποια παράβαση. Τέσσερα λεπτά μετά, ο Βαλβέρδε έκανε μία όμορφη κούρσα και γέμισα, με τον Χοσελού να στέλνει με κεφαλιά άουτ την μπάλα.

Στο 65ο λεπτό ο Βινίσους έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά, αφού ο Χοσελού ήταν σε θέση οφσάιντ. Λίγο μετά, ο Ροντρίγκο βρέθηκε σε καλό σημείο μέσα στην περιοχή αλλά ούτε και αυτός κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Στο 88′ ο Μπέλινγχαμ έκανε μία όμορφη κούρσα και έδωσε στον Ροντρίγκο, αλλά το γύρισμα του Βραζιλιάνου κατέληξε σε κόρνερ, και από την εκτέλεση κεφαλιά του Βινίσους δεν βρήκε την εστία.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μπέλινγχαμ βρήκε τον Καρβαχάλ και ο έμπειρος αμυντικός γύρισε στον Ροντρίγκο, όμως ο Βραζιλιάνος δεν μπόρεσε με το τακουνάκι να κάνει το 1-0. Τελικά, η Ρεάλ Μαδρίτης δεν κατάφερε να βρει το γκολ που άξιζε κόντρα στην Ράγιο Βαγιεκάνο και έτσι ο αγώνας έληξε με το σκορ στο 0-0.