Ρεάλ: Οι Βραζιλιάνοι… χόρεψαν την Μπράγκα σε 3 λεπτά! (vids)
Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ Μαδρίτης μέσα σε τρία λεπτά... τελείωσε τον αγώνα απέναντι στην Μπράγκα, με τον Βινίσιους και Ροντρίγκο να σκοράρουν.

08.11.2023 | 23:46

Η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχθηκε την Μπράγκα για τους ομίλους του Champions League.Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι δεν δυσκολεύτηκε να κυριαρχήσει στον αγωνιστικό χώρο και να βρει αρκετές φορές τα αντίπαλα δίχτυα. Το σκορ άνοιξε ο Μπραχίμ Ντίαζ, ο οποίος σκόραρε μετά την ασίστ του Ροντρίγκο.

Στην επανάληψη, ο Βινίσιους διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 58ο λεπτό μετά το γύρισμα του Βάσκεθ. Η Ρεάλ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και μόλις τρία λεπτά μετά, στο 61′, κατάφερε να κάνει το 3-0.

Βινίσους και Ροντρίγκο έδωσαν τον… ρυθμό στην Ρεάλ

Ο Ρόντριγκο συνεργάστηκε όμορφα με τον Βινίσους και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μαγκάλες για να μετατρέψει το ματς σε… γλέντι.